Технології

Мобільні додатки українських банків: порівняння

Які можливості дають додатки банків України: «Привату», «Ощаду», «Монобанку» і «Райффайзена».

Ми вибрали найбільш важливі і потрібні, на наш погляд, можливості, які дають банки, і перевірили, які з них реалізовані в їх додатках.

У всіх банків хороший спектр послуг в додатку

Майже всі вибрані банки дозволяють скористатися всіма вибраними нами послугами в додатках. Трохи менший вибір в порівнянні з трьома іншими хіба що у «Райффайзен Банк Аваль». Клієнти цього банку не можуть переказати гроші за номером телефону, зняти кошти без картки, змінити пін-код і виконати ще деякі дії.

Apple Pay / Google Pay

Apple співпрацює лише з трьома банками в Україні: «Ощадом», «Приватом» і «Моно». У Google набагато більше партнерів, і подивитися, чи є твій банк серед них, можна в списку на офіційному сайті.

Ще кілька важливих зауважень

У «Райффайзена» не завжди можна розблокувати заблоковану картку. В інфографіці зазначено, що блокувати і розблокувати картку із додатка можна і не можна одночасно. Річ у тому, що розблокувати її все-таки можна, але тільки в тому випадку, якщо як причину блокування вказати «інше». Якщо вказати причину «втрата», «крадіжка» або «компрометація», то розблокувати її не можна (що насправді цілком логічно, інакше зростає ймовірність того, що зловмисники скористаються карткою).

У «Привату» в додатку можна замовити випуск та перевипуск картки.

У «Ощаду» — змінити пін-код. Також немає служби підтримки в додатку.

У «Монобанку» немає шаблонів платежів, не можна зняти гроші без картки або замовити віртуальну карту.

Висновок: у всіх розглянутих додатків достатній функціонал, який зможе задовольнити базові потреби клієнтів, і навіть виходить за його рамки. І хоча українці люблять скаржитися на життя і вважати, що в Україні все гірше, ніж в Європі, дослідження показує, наші банки надають послуги у своїх програмах на рівні з європейськими, а іноді і перевершують їх. Наприклад, в ЄС мало банків дозволяють переказувати гроші за номером телефону, знімати гроші без картки або платити за комуналку з програми. Відсутні можливості реалізовують стартапи, але ж ми говоримо саме про додатки банків. І вони в Україні на відмінному рівні.

Натхнення: businessviews.com.ua

Кнопка «Наверх»