Технології

Коливання вологості повітря як джерело енергії

Коливання вологості повітря як джерело енергіїКандидат наук Озгур Сахін (Ozgur Sahin), вважає, що випаровування води є найбільшим джерелом енергії в природі.

Для демонстрації потенціалу цього невикористаного ресурсу, Сахін і його колеги створили прототип електричних генераторів з гумовими листами, які рухаються у відповідь на зміни вологості завдяки покриттю з мікробних спор.

У дослідженні, опублікованому в науковому журналі Великобританії «Journal of the Royal Society Interface», Сахін разом з членом інституту Уайс (Інститут біоінженерії) при Гарвардському університеті, кандидатом наук Л. Махадеван (L. Mahadevan) і кандидатом наук Адамом Дрікс (Adam Driks), професором мікробіології та імунології в Університеті Лойла, докладно описали як ґрунтові бактерії, так звані сінна паличка, висихаючи, стає жорсткою, зморщеною спорою в спокійному стані.

Ці спори зможуть бути практично миттєво відновлені в свою первинну форму, як тільки потраплять знову в воду. За допомогою здатності зворотнього скорочення цих бактерій, дослідники зрозуміли, що спори можуть зберігати енергію.

У спробі виміряти енергію спори, Сахін наніс на тонку, гнучку кремнієву пластину розчин, що містить спори, припускаючи, що він зможе виміряти силу вологості за допомогою налаштованого атомно-силового мікроскопа. На його здивування, перш ніж він зміг навіть отримати зображення з допомогою мікроскопа, Сахін зміг неозброєним оком побачити, як пластина змінювалася і вигиналася реагуючи на зміни вологості від його дихання.

«Я зрозумів, що це надзвичайно потужна енергія», сказав Сахін.

І це підтвердилося. Сахін виявив, що гнучка, з покриттям зі спорами пластина, «скорочуючись» під дією коливань вологості повітря може ґенерувати в 1000 разів більше сили, ніж людський м’яз і в 10 разів порівняно з тими матеріалами, які в даний час використовуються для створення такого роду «приводів». Сахін також підрахував, що зволоження одного фунта (0,45 кг) сухих спор буде ґенерувати достатньо енергії, щоб підняти автомобіль на 3,2 фути (1 м) над землею.

humidity-generator_450

Після тестування кремнію, гуми, пластика і клейкої стрічки, Сахін зупинився на гумі як на найбільш перспективному матеріалі для нанесення покриття зі спор. Використовуючи конструктор Lego, мініатюрний вентилятор, магніт і покриту спорами гумову пластинку, він спроектував простий генератор, що приводиться в рух зміною вологості, який виробляє електрику за допомогою обертання магніту, що приводиться в рух стисканням і розтисканням гумової пластини, яка реагує на зміну рівня вологості повітря.

Хоча прототип може вловити тільки частину енергії, що виділяється в результаті випарювання, Сахін вважає, що ефективність може бути поліпшена шляхом ґенної інженерії – спори можуть бути жорсткішими і більш еластичними.

Насправді, на ранніх етапах експерименту, мутантний штам вже показав, що зможе зберігати в два рази більше енергії, ніж звичайний. Дослідники вважають, що технологія в один прекрасний день зробить можливим існування електричних ґенераторів, які працюють на зміні вологості від нагрітих сонцем ставків і гаваней.

[youtube]Ibk5JYRuGRE[/youtube]

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button