Технології

Розроблено батарею з їстівних компонентів, яка перезаряджається

З їстівних компонентів створили безпечну батарею, яка перезаряджається.

Інженери з Італійського технологічного інституту розробили повністю їстівну батарею, яка перезаряджається, з матеріалів, які можна використовувати в їжу. Її можна застосовувати для медичної діагностики, моніторингу якості продуктів і створення м’яких роботів.

Як анод в батареї використовується рибофлавін (вітамін В2, що міститься, наприклад, в мигдалі), а в якості катода — кверцетин (флавоноїд, який поширений в багатьох продуктах, в тому числі каперсах, гречаної крупі, цибулі і яблуках). Інженери використовували водний електроліт і активоване вугілля для збільшення електропровідності.

Сепаратор, необхідний в кожній батареї, щоб уникнути короткого замикання, був зроблений з водоростей норі, які використовуються, наприклад, для приготування суші. Готові електроди були інкапсульовані в бджолиний віск, з якого виходять два контакти з харчового золота на підкладці з целюлози.

Акумулятор працює при напрузі 0,65 В, досить низькій напрузі, щоб не викликати проблем в організмі людини при попаданні всередину. Він може забезпечити струм 48 мкА протягом 12 хвилин або кілька мікроамперів протягом більше години, що досить для живлення протягом обмеженого часу невеликих електронних пристроїв, таких як малопотужні світлодіоди.

В майбутньому потенційні області застосування варіюються від харчових ланцюгів і датчиків, які можуть контролювати стан здоров’я, до їстівних датчиків, які контролюють умови зберігання продуктів харчування. Більш того, з огляду на рівень безпеки цих батарей, їх можна використовувати в дитячих іграшках, де існує високий ризик проковтування, – говорить Іван Іліч, співавтор дослідження

Інженери працюють над створенням пристрою з більшою потужністю і меншими габаритами. Вони навряд чи коли-небудь стануть досить потужними для живлення електромобілів, але, можливо, одного разу замінювати токсичні літій-іонні акумулятори в простих пристроях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button