Технології

Американка хоче відсудити $ 4 000 000 у виробника роботів-хірургів

Жінка з Бремертон, США, судиться з творцями популярного серед хірургів робота DaVinci, після того, як операційне втручання за допомогою робота скалічило і вбило її чоловіка. Вона вимагає від компанії компенсації в 4 мільйони доларів, а експерти стурбовані, що процес може підірвати довіру медиків і пацієнтів до робото-хірургії.

У 2008 році Фред Тейлор погодився на проведення операції на передміхуровій залозі з використанням робота, щоб якомога швидше стати на ноги – DaVinci робить мікроскопічні надрізи і майже не пошкоджує тканин пацієнта. Однак, замість швидкої реабілітації, операція принесла чоловікові втрату пам’яті, нетримання сечі, розриви прямої кишки, нирок і інсульт. Він прожив ще чотири роки і помер.

Після смерті Тейлора, його дружина і діти подали до суду на IntuitiveSurgical, компанію-виробника робота. За версією потерпілих, її представники ввели в оману лікуючого лікаря Тейлора. Хірург вирішив: робот у використання настільки простий, що достатньо одного навчального дня і двох операцій під контролем фахівців для того, щоб переходити до самостійної роботи з пацієнтами.

Компанія звинувачує у всьому лікаря, стверджуючи, що йому рекомендували не використовувати робота для пацієнтів, які страждають ожирінням, як Тейлор, особливо під час своєї першої неконтрольованої операції. Лікар не послухався. Більше того, компанія запевняє: травми пацієнт отримав, коли робота вже вимкнули, і лікар перейшов до традиційних хірургічних методів.

Судовий процес триває. Як пишуть західні ЗМІ, медики з США пильно стежать за цією справою.

Тим часом, роботизована хірургія з використанням відеозв’язку за кордоном – поширена практика. У лікарнях по всьому світу працюють вже 2500 таких роботів, незважаючи на їх високу ціну – 1.7 млн доларів. Аналітики сумніваються в тому, що світ відмовиться від робото-хірургії після цього скандалу.

Українським пацієнтам нововведення не загрожують, оскільки в країні їх просто немає. Незважаючи на готовність технологічних компаній впроваджувати рішення в області телемедицини, ситуація не зрушилася з мертвої точки.
«Пропонуючи медикам нові технології, ми бачимо, що ні у приватних клінік, ні у державних лікарень просто немає на це достатньо грошей. Більше того, вони не завжди бачать у цьому сенс – нові технології можуть не окупиться »- розповідає голова компанії« Деком Україна »Денис Шаповаленко.

Однак, як стверджує Денис, українські лікарі потроху освоюють нові технології. Наприклад, зараз все більше навчальних семінарів, конференцій, круглих столів проходять через інтернет, за допомогою спеціальних систем відеоконференцзв’язку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button