Технології

Розроблено пристрій, що виробляє етилен зі світла, води і СО2

В сучасних умовах виробництво етилену вимагає викопного палива і впливу температур від 750°C до 950°C, тобто величезної кількості енергії і виснаження природних ресурсів. Також цей метод залишає значний вуглецевий слід на кожну тонну етилену припадає 2 тонни СО2. Не дивно тому, що попит на більш чистий спосіб виробництва етилену зростає.

У 2015 році команда сінгапурських учених під керівництвом Джейсона Е Бун Сінга вперше розробила мідний каталізатор, який виробляв етилен з води і СО2 під впливом електрики. Потім їм вдалося поступово замінити електрику сонячною енергією. Прототип системи штучного фотосинтезу здатний проводити реакцію, досягаючи 30-процентного виходу по струму етилену в розрахунку на кількість електронів, вироблених з сонячної енергії. Загальна продуктивність конверсії сонячного світла в етилен також порівнянна з рівнем енергетичної ефективності природного фотосинтезу рослин.

Для того щоб домогтися стабільного і тривалого виробництва етилену, інженери доповнили прототип батареєю, яка накопичує надлишки сонячної енергії, зібраної за день, і живить пристрій вночі або при слабкому освітленні.

«Наш винахід не тільки використовує повністю поновлюване джерело енергії, але і перетворює СО2 парниковий газ, в щось корисне. Потенційно воно може стати базою для замкнутого вуглецевого циклу», — говорить професор Е.

Етилен, складовий елемент поліетилену, є важливою хімічною сировиною, необхідною для виробництва пластмас, гуми і волокон. Тільки в 2015 по всьому світу було вироблено 170 млн тонн етилену. За оцінками експертів, до 2020 року попит на нього перевищить 220 млн тонн.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button