Наука

Розумна контактна лінза діагностує хворобу Альцгеймера на ранній стадії

Дослідники розробили внутрішньоочну лінзу, яку можна вставити в око для діагностики дегенеративних захворювань мозку.

Інженери з Корейського інституту машин і матеріалів створили пристрій для ранньої діагностики нейродегенеративних захворювань. Розумна контактна лінза визначає наявність в оці біомаркерів, пов’язаних з цими порушеннями.

Image by krystofos from Pixabay

Дослідники розробили сенсорний модуль на основі біочутливого гідрогелю. Це желеподібна речовина, основним компонентом якої є вода і яка використовується для створення гнучких контактних лінз. Дослідники створили гідрогель, форма якого змінюється при взаємодії з певними білками.

При створенні лінз дослідники нанесли на гідрогель два типи малюнків з паралельних ліній з різними відстанями між ними. Коли малюнок гідрогелю, з яким пов’язане антитіло до певного білка, реагує з біомаркером-мішенню, він скорочується і стає вужчим.

Принцип роботи лінзи. Зображення: Semin Kim et al., Bioactive Materials

Дослідники використовували муарові візерунки, сформовані зменшеними та еталонними візерунками для діагностики знайдених маркерів. Муар – це візерунок, утворений паралельними лініями, що перекриваються, які по-різному поєднуються при різних змінах форми.

Автори роботи протестували свій пристрій за допомогою гідрогелю, чутливого до нейротрофічного фактору головного мозку і фактору росту тромбоцитів. Це два біомаркери, що свідчать про порушення в роботі головного мозку. Дослідження показало, що аналіз муарових малюнків набагато більш чутливий, ніж прямі спостереження.

Зміна візерунка при різних скороченнях основного малюнка. Зображення: Semin Kim et al., Bioactive Materials

Вчені вважають, що новий пристрій, який простий в застосуванні, допоможе забезпечити доступ до діагностики захворювань на ранній стадії великій кількості людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button