Людина

Батьківський контроль Інтернету

Діти в наш час орієнтуються в сучасних технологіях деколи краще їхніх батьків, які частенько з Інтернетом знайомі лише з чуток. А от діти невимушено «гуляють» по віртуальних просторах, знайомляться з новими людьми і заходять на сайти, різного змісту. Для дитячої психіки Інтернет – це постійна загроза отримання психологічної травми і ризик виявитися жертвою злочинців.

Батьківський контроль Інтернету
Це цілком обгрунтовані побоювання, але не варто в цілях профілактики перекривати дитині вихід в Інтернет. Є компромісне рішення:

Батьківський контроль Інтернету. Це не повинно бути у формі диктатури, просто повинні бути відносини, побудовані на довірі, коли дитина не прагне приховувати від батьків коло тем, які він обговорює в мережі, і нових Інтернет-знайомих.

Як організувати батьківський контроль Інтернету:

Для початку батькам і дітям потрібно скласти угоду про правила користування Інтернетом, де будуть обговорені важливі моменти, які спрямовані на фізичну і моральну безпеку дитини:

  •  Ні під яким приводом не погоджуватися на встановлення комп’ютера в кімнаті дитини – він повинен стояти у загальній, часто відвідуваній, кімнаті. Але не забувайте, що дитина може виходити в мережу і по мобільному телефону.
  •  Неприпустимо викладати в мережу конфіденційну інформацію (час повернення зі школи, місце прогулянок, компрометуючі фотографії) і особисті дані (П.І.Б., місто, школа, адреса, вік). Можете взяти участь у виборі псевдоніма, який не міститиме жодної інформації про дитину.
  • Не приймати запрошення співбесідника на спілкування в приватній кімнаті або, що ще небезпечніше, погоджуватися на зустріч в реальному житті і відразу повідомити про це батькам. Діти легко потрапляють під вплив морально сильнішого дорослого. Тому, якщо щось викличе відчуття дискомфорту, потрібно відразу покинути чат. Було б добре, якби дитина вільно обговорював це з батьками і не соромилася звернутися за допомогою в сумнівній ситуації.
  • Обговоріть, скільки часу вона може проводити в Інтернеті.
  • Перед тим, як зареєструватися в чаті, форумі або блозі, потрібно уважно прочитати угоду про конфіденційність особистих даних і правила поведінки чату.

Як зробити батьківський контроль Інтернету більше ефективним:

  • Діти повинні добре уявляти можливі негативні наслідки, які можуть статися при порушенні цієї угоди, а й батькам не треба втрачати пильності. Частіше розмовляйте зі своїми дітьми про обговорювані в чаті темах, співрозмовниках, що їх зацікавило або насторожило.
  • Допоможіть дитині знайти чати і форуми за її інтересам, спрямуйте її в потрібне русло, і вона буде менше часу проводити в пошуку будь-якої інформації, дрейфуючи по сайтах і натикаючись на посилання з сумнівними ресурсами. У цих же цілях для маленької дитини встановіть на комп’ютер дитячу пошукову систему. Також компанія Київстар пропонує для домашнього інтернету безплатно – “Батьківський контроль”.
  • Пам’ятайте, що ви можете, не читаючи листування, відстежувати час від часу відвідувані дитиною сайти за посиланнями в журналі історії браузера.
  • Довіра, згода і дружні відносини між батьками і дитиною допоможуть захистити її від негативу і можливу небезпеку.

Взагалі, саме поняття “Батьківський контроль” позначає певні налаштування в браузері операційної систем.
Так само контролювати ваших дітей вам допоможе безкоштовний сервіс від корпорації microsft Windows live – батківський контроль.
Крім стандартних налаштувань комп’ютера існує маса програм для забезпечення батьківського контролю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button