Людина

Соціальна ізоляція може підвищити ризик самогубства у жінок

Жінки, які перебувають у шлюбі, мають велику соціальну мережу друзів і знайомих і беруть участь у різних соціальних подіях, з набагато меншою ймовірністю будуть схильні до самогубства порівняно з соціально ізольованими жінками, говорять американські вчені з Массачусетського госпіталю.

e61c8e4f302644aca200cc2e162a3c03

За словами фахівців, соціалізація зменшує ризик самогубств серед жінок. Заходи, спрямовані на зміцнення існуючих структур соціальної мережі або створення нових, можуть бути цінним програмним інструментом у первинній профілактиці самогубств, вважають експерти.

У ході дослідження вчені оцінили зв’язок між соціальною інтеграцією і самогубствами, використовуючи дані 72607 медсестер у віці від 46 років до 71 року, опитаних на тему соціальних відносин. Ступінь соціальної інтеграції вимірювалася за сімома пунктами, в які були включені питання про сімейний стан, кількість соціальних зв’язків, частоті контактів з іншими людьми, а також участь у релігійних чи інших соціальних групах.

В цілому, за період дослідження було скоєно 43 самогубства, при цьому найбільш частими способами піти з життя були отруєння твердими або рідкими речовинами (21 самогубство), застосування вогнепальної зброї і вибухових речовин (8 самогубств) і удушення (6 самогубств). Фахівці виявили, що ризик самогубства був найнижчим серед жінок, що мали високі показники соціальної інтеграції.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»