Ґаджети

Розумні технології не роблять нас дурнішими

У новій роботі дослідники докладно описують еволюцію свідомості в цифрову епоху і пояснюють, як інтелектуальні технології доповнюють мислення, допомагаючи нам стати краще. Насправді вони не знижують наш інтелект.

Ваш смартфон знає дорогу до стадіону, так що вам не потрібно шукати карту або питати дорогу у перехожих. Це дозволяє вивільнити «обчислювальні ресурси» вашого мозку, щоб подумати про щось інше. Те ж саме справедливо і в професійному середовищі – сьогодні ми вже не вирішуємо складні математичні завдання за допомогою листка паперу і ручки.

Комп’ютери, планшети та смартфони функціонують як допоміжні засоби – вони служать інструментами, які допомагають нам запам’ятовувати, проводити обчислення, зберігати та надавати інформацію, коли це необхідно. Крім того, інтелектуальні технології дозволяють нам приймати більш обдумані рішення, які ми не змогли б знайти самостійно. Наприклад, використання GPS на телефоні може не тільки допомогти вам дістатися до місця призначення, але і дозволяє вибирати маршрут, грунтуючись на дорожню ситуацію.

У новій роботі дослідники показують і інші приклади того, як цифрові технології змінили наше життя на краще, дозволивши розвантажити свій мозок від величезного потоку різних справ, які в іншому випадку доводилося б робити вручну. За словами авторів, сьогодні немає ніяких наукових доказів того, що смартфони та цифрові технології шкодять нашим біологічним когнітивним здібностям.

«Ви поєднуєте технологію зі звичайним людським мозком, і отримуєте щось більш інтелектуально потужне. В результаті ми, доповнені технологічними пристроями, опиняємося здатні виконувати набагато складніші завдання, ніж ми могли б навіть при дуже високому рівні розвитку когнітивних здібностей, – говорить один з авторів статті, співробітник Університету Цинциннаті Ентоні Чемер. – Хоча у цифрових технологій є своя “темна сторона”, вони точно не роблять нас дурними ».

Стаття про відкриття опублікована в журналі Nature Human Behaviour.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments