Наука

Розвіяні популярні міфи про здорове харчування

Британський вчений-генетик Тім Спектор набрався сміливості і зважився спростувати три вельми популярних міфів про здорове харчування, які можна назвати просто забобонами.

Британець заявив, що сніданок зовсім не є обов’язковим прийомом їжі і його можна пропустити без жодної шкоди для здоров’я. За його словами, набагато корисніше голодування тривалістю понад 12 годин, яке допоможе ефективно скинути зайву вагу завдяки зниженню рівня інсуліну. Також вчений підкреслив, що користь риби вельми перебільшена, а вплив кислот омега-3 на мозок досі не вивчено до кінця.

Крім того, Спектор спростував популярну думку про те, що сіль є «білою смертю». За його словами, здорові люди не помічають ніяких змін в самопочутті при збільшенні або зменшенні в раціоні кількості солі, а проведені дослідження нібито не підтверджують підвищений ризик інсульту або серцевого нападу. Однак варто нагадати про те, що згідно з недавнім дослідженням, вживання в їжу надмірної кількості солі може знизити здатність організму боротися з бактеріальними інфекціями.

Після дослідів на мишах команда вчених додала 10 здоровим жінкам і чоловікам у віці від 20 до 50 років додаткові 6 грамів солі в день до їх звичайної дієти. Через тиждень результати тестів показали, що деякі з їх імунних клітин, які називаються нейтрофілами, тепер мали значно ослаблену здатністю поглинати й вбивати бактерії в порівнянні з показниками до того, як випробовувані почали приймати надлишок солі.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує людям вживати не більше 5 грамів солі в день, щоб уникнути високого кров’яного тиску, який може викликати інсульт і серцеві захворювання. В середньому ж люди їдять по 8 грамів, а значить споживають стільки ж або навіть більше, ніж добровольці в дослідженні.

Дослідники вважають, що виною всьому два різних процеси. По-перше, при поїданні великої кількості солі наш організм виробляє цілий набір гормонів. Серед них присутні глюкокортикоїди, які в якості побічного ефекту пригнічують імунну систему. По-друге, при високому рівні солі в нирках починає накопичуватися сечовина, яка пригнічує нейтрофіли. Відзначимо, що команда не вивчала вплив високого споживання солі на здатність організму боротися з вірусними інфекціями.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button