Людина

Надлишок солі в їжі пригнічує імунітет

Надлишок солі в їжі пригнічує здатність боротися з бактеріями

Згідно з новим дослідженням, вживання надмірної кількості солі може знизити здатність організму боротися з бактеріальними інфекціями.

Крістіан Курц з Університетської лікарні Бонна в Німеччині і його команда вперше довели, що миші, які отримували раціон з високим вмістом солі, гірше боролися з інфекціями нирок, викликані кишковою паличкою. Крім того, їх імунні системи погано справлялися і з інфекціями всього тіла, викликаними Listeria monocytogenes — поширеною причиною харчових отруєнь.

Після дослідів на мишах команда додала 10 здоровим жінкам і чоловікам у віці від 20 до 50 років додаткові 6 г солі в день до їх звичайної дієти. Через тиждень результати тестів показали, що деякі з їх імунних клітин, званих нейтрофілами, тепер мали значно послаблену здатність поглинати і вбивати бактерії у порівнянні з показниками до того, як випробувані почали приймати надлишок солі.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує людям вживати не більше 5 г солі в день, щоб уникнути високого кров’яного тиску, яке може викликати інсульт і серцеві захворювання. В середньому ж люди їдять в середньому 8 грамів, а значить багато споживають стільки ж або навіть більше, ніж добровольці в дослідженні.

Дослідники вважають, що виною всьому два різних процеси. По-перше, при поїданні великої кількості солі наш організм виробляє цілий набір гормонів. Серед них присутні глюкокортикоїди, які в якості побічного ефекту пригнічують імунну систему. По-друге, при високому рівні солі в нирках починає накопичуватися сечовина, яка пригнічує нейтрофіли.

Відзначимо, що команда не вивчала вплив високого споживання солі на здатність організму боротися з вірусними інфекціями.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button