Екологія

Фізики з’ясували, як запуски Falcon 9 змінюють атмосферу

Часті запуски ракет в майбутньому можуть мати значний кумулятивний вплив на клімат, впевнені вчені. Результати дослідження опубліковані в рецензованому журналі Physics of Fluids.

Вартість запуску ракети в космос падає, а кількість запусків ракет зростає. Минулого року уряди і компанії по всьому світу успішно запустили на орбіту 133 ракети, побивши рекорд, який тримався 45 років.

Але є проблема. Щоб вирватися з-під земного тяжіння, ракета повинна вивільнити величезну кількість енергії за короткий проміжок часу. Гарячий вихлоп змінює фізику і хімічний склад атмосфери при її проходженні. У новому дослідженні пара фізиків моделювала запуск ракети SpaceX Falcon 9, вони знайшли кілька причин для занепокоєння.

Фізики змоделювали вихлоп з дев’яти сопел ракети Falcon 9 під час запуску в космос. Ці моделі включають дані про ракету, паливо і враховують поведінку газів в різних умовах. Завдяки обчислювальним потужностям дослідники зробили кілька моделювань.

Вони проаналізували запуск, порівнявши обсяг вихлопних газів, випущених під час підйому через певну смугу атмосфери з властивостями «чистої» атмосфери на конкретній висоті.

Вчені виявили, що як тільки ракета долає висоту 43,5 км, вона починає викидати CO об’ємом більше одного кубічного кілометра на кожен кілометр підйому. До того часу, коли вона досягає 70 км, Falcon 9 виділяє більш ніж в 25 разів більше CO, ніж у кубічному кілометрі повітря на цій висоті. Це викликає занепокоєння у вчених, тому що в атмосфері майже немає чадного газу або води. Викиди цих сполук на великих висотах вносять більш значний внесок у проблему зміни клімату. Часті запуски ракет в майбутньому можуть мати значний кумулятивний вплив на клімат, впевнені вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button