Земля

Вчені вивчають феномен приливних повеней

Можлива розгадка почастішання повеней в прибережних зонах США та Перської затоки — особливі повільно перетинаючі океани хвилі. Знання механізму приливних повеней допоможе їх прогнозувати.

В останні десятиліття значно збільшилася кількість повеней в приокеанських зонах. В США через 30 років їх кількість зросла вдвічі. Катаклізми призводять до значних незручностей для місцевих жителів, пошкоджень інфраструктури, закриття трас. Члени міжнародної команди дослідників вважають, що встановили їх причину. На їхню думку, винуватці повеней, що відбуваються під час несподівано високих припливів, це хвилі Россбі.

Хвилі Россбі, іноді звані планетарними, мають дуже велику протяжність. Вони пов’язані з обертанням Землі і прискорюються тиском вітру, переміщаючись на кордоні теплого верхнього і холодного нижнього шарів океанських вод. Маючи в довжину сотні кілометрів, вони повільно перетинають Тихий океан, витрачаючи на це місяці і навіть роки.

Вчені вважають, що саме хвилі Россбі відповідальні за те, що в деякі роки на узбережжі Сполучених Штатів і Перської затоки підйом води значно вищий, ніж в інших місцях. Стандартні прогнози в цих випадках виявлялися невірні, і наслідки були руйнівними, але поправка з урахуванням нової змінної дозволить це виправити. Якщо висновки команди виявляться правильними, такі піки підйому води й поганої погоди можна буде заздалегідь прогнозувати, що дасть можливість жителям, бізнесу і владі підготуватися і пережити їх з найменшою шкодою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button