Екологія

Виявилося, циклони прискорюють глобальне потепління

Схоже, що сильні шторми прискорюють течію Куросіо, що йде від Філіппін до Курильських островів і приносить туди теплі води.

Потужні тропічні циклони в північній частині Тихого океану можуть робити течії сильнішими. Таким чином, північні води будуть нагріватися швидше, прискорюючи зміну клімату на планеті.

Зокрема, шторми прискорюють теплу течію Куросіо, що може ще більше зігріти північні широти в районі Курильських островів і Сахаліну. Дослідники давно говорять про те, що зміна клімату зробить тропічні циклони могутнішими. А отже, утворюється замкнуте коло: чим тепліше, тим сильніші шторми, і тим інтенсивніші океанські течії, які приносять ще більше тепла.

Вплив тропічних циклонів на клімат зазвичай не враховується у більшості кліматичних моделей. Вплив короткочасних штормів вважалося незначним, каже океанограф Ю Чжан з Океанського університету Китаю в Циндао.

Але океан не спить: у ньому є величезні вихори, що утворюються течіями. Ці, як їх називають, мезомасштабні вихори, як правило, зберігаються протягом декількох місяців, мають ширину від 10 до 100 кілометрів і простягається на глибину понад 1000 метрів. Тобто, дані вихори є ключовими гравцями в справі змішування вод, перерозподіляючи тепло, солі і поживні речовини.

Куросіо — швидка і дуже широка океанська течія, що бере початок біля східного узбережжя Філіппін і переносить теплі тропічні води на північ до узбережжя Японії і Росії, зігріваючи їх і створюючи умови для багатих рибальських угідь. Цю течію можна порівняти з Гольфстрімом в Північній Атлантиці, яка зігріває північно-західну Європу.

Швидкість Куросіо в першу чергу пов’язана з вітрами, але сила цих вітрів за останні 20 років зменшилася більше ніж на 30%. При цьому течія не сповільнилася так сильно, як слід було очікувати, говорить Чжан.
Команда вчених виявила, що бурі збільшували силу вихорів, що обертаються проти годинникової стрілки, і зменшували силу вихорів, що обертаються в протилежному напрямку. За словами дослідників, коли вихори повертаються назад течією, наприклад, біля берегів Тайваню, вони її істотно прискорюють.

Прискорення Kuroshio може створити позитивний зворотний зв’язок з глобальним потеплінням, поставляючи більше тепла у вищі широти, допомагаючи ще більше зігріти їх, вважають дослідники. Це потепління може призвести до появи сильніших циклонів, які, і собі, можуть прискорити плин в безперервному циклі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button