Технології

Індія відправить в космос власну сонячну обсерваторію (фото)

Індійська організація космічних досліджень опублікувала фотографії підготовки до запуску місії «Адітья-L1».

Національне космічне агентство Індії оголосило про готовність місії «Адітья-L1» до запуску. Сонячна обсерваторія «Адітья-L1» доставлена в Космічний центр імені Сатіша Дхавана на острові Шріхарікота і буде виведена на орбіту на борту індійської ракети-носія PSLV. Точні дата і час запуску поки не оголошені.

Обсерваторія «Адітья-L1». Фото: URSC, ISRO

Обсерваторія «Адітья-L1» об’єднує серію дослідних приладів, призначених для постійного спостереження за Сонцем. Серед них — коронограф для вивчення оптичного випромінювання зовнішньої атмосфери зірки, прилади для спостереження ультрафіолетового, м’якого і жорсткого рентгенівського випромінювання. Крім дистанційних досліджень прилади обсерваторії будуть вимірювати і вивчати сонячний вітер.

«Адітья-L1» — перша індійська космічна місія, призначена для дослідження Сонця. У назві обсерваторії використовується слово з санскриту «Адітья», що описує групу божеств, які знаходяться у зв’язку з Сонцем, і вказівка на місце куди відправиться телескоп.

Підготовка обсерваторії «Адітья-L1». Фото: URSC, ISRO

Обсерваторія буде працювати на гало-орбіті навколо точки Лагранжа L1 системи «Земля — Сонце». Вона знаходиться на відстані близько 1,5 млн км від нашої планети в бік зірки на лінії, що зв’язує центри мас цих двох об’єктів. У цій точці телескоп зможе зберігати стабільне положення з незначними витратами енергії, а Земля ніколи не буде затьмарювати Сонце.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button