Інтернет

«Розумна поверхня» збільшить сигнал Wi-Fi в 10 разів

У Массачусетському технологічному інституті розробили дешевий спосіб підсилити сигнал бездротового інтернету.

«Розумна поверхня» під назвою RFocus — це масив з 3000 мініатюрних антен, який можна закріпити на стіні або звичайній дошці. По суті, ця поверхня працює як підсилювач сигналу. Вона приймає Wi-Fi від маршрутизатора і передає його на інші пристрої.

Це виходить дешевий і простий спосіб посилення сигналу Wi-Fi або 5G. У першому тестуванні «розумна поверхня» змогла посилити сигнал в 10 разів і збільшити пропускну здатність мережі в два рази, повідомляє Engadget.

На відміну від звичайних ретрансляторів Wi-Fi mesh-систем, ця «розумна поверхня» не тільки збільшує площу покриття бездротового інтернету, а саме підсилює сигнал — це працює з будь-якою мережею і не вимагає додаткового налаштування. Це готове рішення, яке можна розмістити в будь-якому місці.

«Розумна поверхня» виходить універсальною та найдешевшою — одна антена вартує кілька центів. І з таких антен можна збирати підсилювач Wi-Fi будь-якої форми і масштабувати систему, додаючи нові модулі.

Потенційно такі антени можна встановлювати у вигляді спеціальних шпалер, які не вимагають додаткової проводки. Такі «розумні поверхні» можуть допомогти виробникам смартфонів — можна ставити менш потужні антени, щоб економити заряд акумулятора.

Автори винаходу з MIT поки не говорять про те, коли такі «розумні поверхні» з’являться у відкритому продажі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button