Головна / Наука / Розумні наночастинки допоможуть зберегти молодість

Розумні наночастинки допоможуть зберегти молодість

Зморшки, м’язові болі, високий кров’яний тиск і млявий мозок — все це природні наслідки старіння. Ключем до продовження молодості може стати антивікова добавка з розумних наночастинок, які були відправлені в космос в рамках експерименту по пошуку інноваційних антиоксидантів.

Космічний корабель Dragon стартував 6 травня з мису Канаверал у США, щоб доставити вантаж на МКС. Серед іншого в ньому знаходяться живі клітини і керамічні частинки, які будуть співіснувати протягом шести днів в інкубаторі.

Експеримент Nano Antioxidants покликаний знайти нові способи стимулювання клітин у боротьбі з втратою м’язової маси, серцевою недостатністю, діабетом або хворобою Паркінсона. Вчені сподіваються, що перейшовши на генетичний рівень, знайти рішення, яке допоможе запобігти згубним наслідкам тривалого перебування на орбіті Землі і у відкритому космосі.

Відправлені в космос керамічні частинки, звані наноцеріями, імітують біологічну поведінку ферментів з живих організмів.

«Ці наноматеріали, хімічно розроблені в нашій лабораторії, є дуже багатообіцяльними за своєю антиоксидантною активністю. Частинки можуть захищати організм від пошкоджень, викликаних окислювальним стресом. Нанотехнологія була досліджена в медицині на Землі, але її застосування в космосі ще перебуває в зародковому стані», — пояснив провідний вчений Джанні Чофані з Італійського технологічного інституту.

Наноцерія, поглинена клітинами, може діяти як антиоксидант, без необхідності повторного введення у вигляді таблеток або ін’єкцій. Ефект від неї може зберігатися до декількох тижнів — довше, ніж від будь-якої добавки з аптеки.

Розміщений у модулі ESA Columbus, інкубатор Kubik включає компактну центрифугу, яка імітує гравітацію. Половина зразків буде перебувати в умовах, близьких до нульової гравітації, в той час як інші будуть піддаватися такій же гравітації, як і на Землі. Після подорожі частинки будуть зберігатися при температурі -80 °C. Вчені будуть порівнювати результати експерименту в космосі з аналогічним паралельним експериментом на Землі, щоб зрозуміти вплив на них невагомості чи інших факторів навколишнього середовища, таких як космічне випромінювання.

Результати дослідження можуть допомогти в розробці нових добавок для космонавтів під час тривалого перебування в космосі і майбутніх місій на Місяць. Антиоксидантні властивості цих наночастинок можуть також допомогти літнім людям та людям з порушеннями м’язової атрофії на Землі, і навіть поліпшити процедури по догляду за шкірою.