Наука

Вчені розвіяли міф про те, що фізична активність допомагає людям з ожирінням залишатися здоровими

Багато людей впевнені, що, навіть маючи зайву вагу, заняття спортом і правильне харчування можуть допомогти уникнути проблем зі здоров’ям. Нове дослідження іспанських учених говорить про зворотне.

ожиріння
Image by Bruno /Germany from Pixabay

Експерти з Іспанії проаналізували медичні дані 527 662 дорослих. Команда розділила випробовуваних на три групи по вазі: «нормальна вага» (42%), «надлишковий» (41%) і «ожиріння» (18%). Всім людям було необхідно підтримувати рівень активності рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (або 150 хвилин ходьби в тиждень, або 75 хвилин більше енергійних вправ, таких як біг).

Команда виявила, що, хоча фізичні вправи надавали позитивний вплив на здоров’я, надмірна вага або ожиріння як і раніше були пов’язані з великим ризиком. Наприклад, фізкультура допомагала знизити ризик розвитку гіпертонії й діабету. Однак надмірна вага приводить до значно вищого ризику інсульту та інфаркту.

Автори також зазначають, що ті, хто був активний і страждав ожирінням, мали у два рази більше шансів зіткнутися з високим рівнем холестерину, ніж люди з нормальною вагою, але які зовсім не займалися спортом.

Грунтуючись на цих висновках, дослідники заявили, що уявлення про те, що залишатися активним досить, щоб протидіяти ефектам ожиріння, невірне. А політики, які пропагують спорт замість втрати ваги, використовують неправильний підхід, вважають автори роботи.

«Не можна бути товстим, але здоровим», – говорить автор статті фізіолог Алехандро Лючія. «Наш аналіз показав, що регулярна активність навряд чи усуне негативний вплив надлишкового жиру на здоров’я. Наші результати спростовують уявлення про те, що активний спосіб життя може повністю звести нанівець згубні наслідки надмірної ваги і ожиріння ».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button