Екологія

Рухомі сонячні панелі на 30% ефективніше, ніж стаціонарні

Збільшити вироблення від традиційної сонячної станції на 25 – 30% можна за допомогою механічної конструкції і системи стеження за сонцем – «трекера».

18-02-15-foto-600x450-1

Перевагою рухливих трекерів є те, що розміщені на них сонячні панелі, автоматично рухаються по сонцю протягом дня і міняють нахил в залежності від пори року. Так виробництво електроенергії істотно збільшується в порівнянні з нерухомими панелями.

Фотоелектричні панелі працюють найбільш продуктивно, коли робоча поверхня фотоелементів розміщена перпендикулярно до сонячного світла. Динамічні системи кріплення фотопанелей складаються з системи управління, яка впливає на роботу електромеханічних приводів за допомогою програмного забезпечення.

Читайте також: В Україні завершено будівництво унікальної сонячної електростанції

Одним з проектів є українська сонячна фотоелектрична станція «Sunflower-90», побудована компанією Рентехно в другій половині 2014 року в Кіровоградській області. Загальна потужність 90 кВт призначена для використання «сонячної електроенергії» фермерським господарством.

Розрахунки для цієї електростанції показують, що при використанні трекерів буде досягнутий річний приріст виробництва електроенергії не менше, ніж на 30%.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button