Головна / Земля / 12 найсерйозніших загроз для людства

12 найсерйозніших загроз для людства

Кінематограф чи література часто використовують образ кінця світу. Деякі варіанти здаються абсурдними, інші цілком реальними. Але є невеликий список подій і катастроф, які насправді можуть знищити людство.

Той факт, що дослідження про потенційні глобальні ризики існує, — це вже непогано, так як це знижує ймовірність настання подібних подій у майбутньому. Але для цього подібні дослідження всерйоз повинні сприймати лідери і вчені, інакше необхідних заходів так і не будуть прийняті.

18-02-15-foto-600x300-1

Дослідження Global Challenges Foundation передбачає список з 12 найбільш ймовірних і найнебезпечніших подій, які можуть знищити нашу цивілізацію.

Падіння астероїда

Вірогідність: 0,00013%

Якщо астероїд перевищує п’ять кілометрів у діаметрі при зіткненні з нашою планетою, основний збиток живим істотам буде пов’язаний з хмарами пилу у верхніх шарах атмосфери. Ці хмари викличуть зміна клімату, дефіцит продовольства і призведуть до політичної нестабільності. Якщо ж астероїд буде більшим, то падіння призведе до прямого знищення життя на планеті.

Читайте також: Британські військові аналітики пророкують техногенний апокаліпсис

Падіння великих астероїдів відбувається приблизно раз в 20 млн років.

Виверження супервулкана

Вірогідність: 0,00003%

Виверження вулкана з об’ємом викинутої породи більше 1 тис. куб. км може призвести до глобальної катастрофи. Пил, що потрапив в атмосферу, буде перешкоджати проникненню сонячних променів і викличе глобальне похолодання.

Наслідки можливих вивержень можна порівняти з ядерною війною, тільки без вогненних штормів.

Глобальна пандемія

Вірогідність: 0,0001%

Світова епідемія якої-небудь хвороби більш ймовірна, ніж вважається, так як всі надзвичайно небезпечні хвороби вже існують в природі. Автори дослідження наводять як приклад лихоманку Ебола, сказ, інфекції та ВІЛ.

Якщо вони мутують і з’явиться хвороба, яка об’єднає в собі всі ознаки хвороб, то кількість загиблих буде вкрай велика.

Ядерна війна

Вірогідність: 0,005%

Можливість навмисного або випадкового ядерного конфлікту в наступному столітті і далі оцінюється в 10%.

Велике значення будуть мати наслідки ядерних ударів. Якщо вони викличуть «ядерну зиму», яка призведе до падіння температури нижче нуля, знищить велику частину озонового шару, запустить процес вогненних бур, то це, ймовірно, призведе до масового голоду.

Різка зміна клімату

Вірогідність: 0,01%

Дослідження попереджає, що зміна клімату може бути більш екстремальною, ніж вважають деякі експерти. Бідні країни світу можуть стати повністю непридатними для проживання.

Зміна клімату може призвести до масової загибелі людей, голоду, соціального колапсу і масової міграції.

Синтетична біологія

Вірогідність: 0,01%

Найбільш руйнівний вплив синтетичної біології на людство буде пов’язано зі створенням патогена, націленого на людей або на один з найважливіших компонентів екосистеми.

Це може статися в результаті військової або комерційної біовійни, біотероризму або просто через витік патогена.

Нанотехнології

Вірогідність: 0,01%

Нанотехнології можуть змінити багато що в нашому житті. Але застосування нових інтелектуальних або дуже стійких до впливу матеріалів можливе не тільки в мирних цілях.

За допомогою нанотехнологій можуть бути створені нові масштабні арсенали озброєнь, включаючи новий розвиток ядерної зброї.

Невідомі наслідки

Вірогідність: 0,1%

Є ще сукупність невідомих наслідків, які можуть призвести до кінця світу, кажуть вчені, закликаючи до більш великих дослідженнь у цьому питанні.

Читайте також: Апокаліпсис завтра: правила поведінки при масштабному відключенні Інтернету

Зокрема, вони кажуть, що очевидна відсутність інопланетного життя в Галактиці, що є доказом парадоксу Фермі, яке припускає, що розумне життя руйнує себе, перш ніж почати експансію в Галактиці.

Є також кілька можливих причин Апокаліпсису, за якими просто немає можливості оцінити їх ймовірність.

Екологічний колапс

Вірогідність: невідомо

У цьому випадку екосистема зіткнеться з різкою зміною, яка призведе до масового вимирання. Зникнення видів в даний час відбувається набагато швидше, ніж раніше, і це різко скоротить простір для комфортного проживання людей.

Надалі місць, придатних для життя, буде все менше, і вони можуть зникнути практично повністю.

Глобальний крах системи

Вірогідність: невідомо

Світові економічні та політичні системи взаємопов’язані, і це призводить до загальносистемних збоїв, викликаним структурними проблемами. Економічний крах, як правило, супроводжується соціальним хаосом, цивільним безладдям і невиконання законів і порядку.

Майбутній «поганий» уряд

Вірогідність: невідомо

Катастрофа може бути викликана нездатністю вирішити основні проблеми, наприклад відмовою урядів пом’якшити наслідки глобальної бідності. Крім того, в деяких випадках може виникнути глобальні тоталітарні держави.

Штучний інтелект

Вірогідність: 0-10%

Створення інтелекту людського рівня може призвести до появи світу, про який пишуть фантасти. Штучний інтелект може спробувати побудувати світ без людей. Існує також можливість початку війни за допомогою штучного інтелекту або спроб наділення машин таким інтелектом.

Читайте також: Інопланетне вторгнення відбудеться до кінця 2015 року

З іншого боку, у доповіді також наголошується, що штучний інтелект міг би протистояти іншим апокаліптичним факторам.