Поради

Садово-городні пестициди: правила вибору та важливі показники

Коли приходить період вирощування квітів, овочів, фруктів та кущів, перед садоводами і городниками постає питання, що ж саме обрати для того, аби їх урожай виріс хорошим і продуктивним. Перше, на що потрібно звернути увагу – добрива, котрі і забезпечують швидкий ріст рослин, та можливість запобігти утраті урожаю. Протягом немалого часу люди борються з тим, аби не допустити хвороби рослин та знищення їх шкідниками.

Пестициди – речовини, котрі викликають у багатьох асоціацію з отрутою, що доволі часто зовсім невірно. Ці форми представляють собою речовини для росту і розвитку рослин, а також вони запобігають виникненню шкідників, вічнозелених рослин, які зупиняють ріст тієї чи іншої рослини. Обрати добрива для росту і розвитку рослин буває доволі непросто, проте, треба звертати увагу на те, які саме речовини були допущені до продажі, адже далеко не кожна речовина якісна і корисна для рослин, дерев і кущів.

Різновидності пестицидів

Існує велика кількість пестицидів, котрі призначені для того чи іншого виду шкідливих організмів. Взагалі, асортимент пестицидів нараховує доволі багато видів, а ми розглянемо деякі з них:

  1. Авіциди використовують для боротьби з птахами-шкідниками. Ці речовини відлякують птахів та можуть бути снодійними. У великій кількості вони можуть сприяти знищенню тварини, тому потрібно використовувати лише ту кількість, котра тільки злякає тварин, а не вб’є їх.
  2. Акарициди направлені на знищення кліщів.
  3. Альгіциди використовують для очищення водосховищ, каналів, басейнів, оскільки вони винищують водорості.
  4. Бактерициди винищують негативних бактерій, котрі заражають рослини.
  5. Вироцид – пестицид, направлений на винищення вірусних компонентів.
  6. Гербіциди – отрутохімікати, котрі борються з бур’янами і непотрібними рослинами, які почали рости поруч з корисними культурами.
  7. Десиканти висушують корінь рослин. Вони корисні перед висаджуванням риса, буряка і бавовни.
  8. Зооциди знищують гризунів, котрі доволі часто винищують рослини і плоди.

Це тільки невеликий список найбільш популярних пестицидів, котрі використовують садоводи і городники для вирощування своїх культур. Завдяки їм можна раз і назавжди забути про широку групу шкідників, котрі негативно впливають на рослини і вирощування плодів.

Токсичні чи ні?

Для винищення тих чи інших шкідників треба використовувати різну кількість речовин. Одного виду може бути достатньо декілька грамів, а інший потребує 2-3 кг. До самих небезпечних відносять ті, котрі піддаються розпиленню: тумани, пари, аерозолі. По ступені токсичності хімікати відносять до тих, які знищують шкідників повністю і до репелентів. Аби дізнатися, яку ступінь має той чи інший токсин, використовують експеримент, на основі котрого використовують смертельну дозу, при якій винищується 50% тварин.

Використовувати можна різні пестициди, проте головне читати інструкцію по їх використанню, адже, перевищивши дозу, можна вбити не тільки віруси, бактерії чи тварин, але й саму рослину. Іноді повідомлялось про те, що при перевищенні кількості хімікатів рослина продовжувала рости, проте її плоди вважалися отруйними й дуже негативними для росту і розвитку.

АРГО АРЕНА пропонує вашій увазі високоякісні пестициди, котрі повністю забезпечать вашим рослинам можливість рости і розвиватися, а також давати нормальні плоди. Проте пам’ятайте, що не потрібно перевищувати встановлену кількість продукту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button