Здоров'я

Салат в пластикових упаковках визнали небезпечним

Британські біологи показали, що вживання листя салату, охолодженого і поміщеного в пластикову тару, пов’язане з небезпеками для здоров’я.

0832609e2b8454d738d12efdd1ef12c8
Вчені з’ясували, що у поміщеному в упаковку салату в разі наявності на його листі невеликих ушкоджень до двох разів підвищується вірогідність розмноження бактерій Salmonella enterica. Патогени, як встановили дослідники, разом з соком рослини утворюють мікробні біоплівки, які виявляють сильну стійкість до змивання. В ході типового п’ятиденного зберігання в холодильнику на листках упакованого салату вчені виявили близько сто тисяч окремих бактерій Salmonella enterica.

Спочатку сальмонели потрапляють на листя салату при їх вирощуванні у відкритому ґрунті. Туди вони потрапляють завдяки комахам, птахам і через добрива. Однак, на думку авторів дослідження, Salmonella enterica можуть потрапити на листя і з переробленої проточної води.

Вчені також показали, що сальмонели можуть потрапити в судинну систему рослин, звідки їх неможливо видалити. Крім салату, патоген можна виявити також і на упакованому шпинаті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button