Головна / Здоров'я / Онкологи назвали найпопулярніші міфи про рак

Онкологи назвали найпопулярніші міфи про рак

Більшість людей, не володіючи всією інформацією про ті чи інші онкологічні захворювання, готові сліпо вірити в різні міфи і чутки про рак. Досвідчені онкологи вирішили виправити цю ситуацію і назвали кілька найбільш поширених помилок, які стосуються подібних захворювань.

Наприклад, зазначають медики, велика кількість людей схильні вірити в те, що після лікування онкології тривалість життя не перевищує 5 років. Однак, як показує статистика, понад 60% пацієнтів, які перенесли рак, живуть значно довше цього періоду. Головне в цьому випадку – це своєчасна постановка правильного діагнозу.

Ще однією популярною помилкою онкологи називають розмови про те, що брудне повітря провокує розвиток раку легенів частіше, ніж куріння. Офіційні дані свідчать про те, що 87% з цим діагнозом є завзятими курцями. У зв’язку з цим лікарі нагадують про те, що пасивне куріння настільки ж небезпечно, як і активне.

Підкреслюють онкологи і ще один важливий момент: використання різних засобів особистої гігієни не є причиною розвитку раку грудей. Тобто, виникнення цього захворювання може бути викликане впливом мила, шампуню, гелю для душу або будь-якого іншого засобу. Таким же чином немає ризику розвитку раку мозку при активному використанні смартфона.