Здоров'я

Прихований цукор, що міститься в продуктах

Якщо ми знижуємо споживання цукру, або нам здається, що кількість солодкого, яке ми собі дозволяємо, безпечна, варто задуматися: чи не присутній цукор там, де, як нам здається, його не має і не може бути? Мова піде про прихований цукор.

Вживання цукру може призвести до захворювань. Це знання може спонукати відмовитися від цукру. Однак що насправді значить — відмовитися від цукру?

Несподівано, але готові м’ясні продукти начебто сосисок, котлет, ковбаси тощо, часто містять вуглеводи. Це може бути як борошно, крохмаль, так і цукор. В складі можна виявити наявність цукру, звернувши увагу на такі слова як глюкоза, сахароза, мальтоза, декстроза, галактоза. Це є цукром, який інакше назвали.

У багатьох соусах, які ми бачимо на прилавках магазинів, міститься цукор. Крім кетчупу та майонезу, — у солодкому чилі, китайському хойсині, устричному соусі і т. д.

Знежирені продукти нагадують нам виключно про здоровий спосіб життя. Однак ці продукти є шкідливими з кількох причин. По-перше, в них відсутній жир. Це призводить до того, що ми позбавляємо себе важливих матеріалів, які використовуються для будівництва клітин, а також знижується вироблення гормону, який бореться зі стресом і таким чином надає нам велику допомогу. По-друге, цукор додається в знежирені продукти для того, щоб посилити смак, яскравість якого страждає через відсутність жиру. Але є виключення: знежирене молоко, продукти, приготовані на основі знежиреного молока. Але не варто переоцінювати користь останніх двох продуктів.

На думку деяких лікарів, вуглеводний сніданок — не найкраще, що можна придумати на початку дня. Завдяки тому, що такий сніданок є частиною правильного харчування, людина в результаті стикається з проблемами, замість оздоровлення. Мова йде про готові сніданки, в т. ч. каша швидкого приготування. Якщо людина хоче снідати кашею, нехай краще зварить її сама.

Особливу увагу варто звертати на продукти, упаковка яких обіцяє відсутність вмісту цукру. Потрібно уважно читати склад цих продуктів: там не буде слова «цукор», проте в продукті цукор буде. Причина цього в тому, що між цукром і органічними сиропами (агава, топінамбур тощо) немає великої різниці. Варто знати, що мед, меляса, очерет, сиропи, соки та концентрати по суті є цукром. Вживання соків також шкідливо, в них більше цукру, ніж корисних речовин, навіть якщо говорити про продукти, зроблених для дітей.

Кнопка «Наверх»
Закрыть