Людина

Секрети «сов», про які не знають «жайворонки»

Сучасне суспільство упереджено ставиться до «сов» – прийнято вважати, що успішними можуть бути тільки «жайворонки», які лягають спати до півночі, а о сьомій ранку вже бадьоро і плідно стоять у пробках по дорозі на роботу. Пора виправити цю несправедливість і розставити всі крапки над «і» – «сови» не просто дивні особистості, яким місячне світло миліше від сяйва сонячного дня. «Сови» – зворотний бік людства, це справжні творці, завдяки яким на світ з’явилося безліч видатних творів мистецтва. Давайте разом відкриємо завісу таємниці, що огортає щоденне (а точніше – щоночі) життя «сов».

1-28-01-2015-600-399 (2)

Ніч відмінно підходить для творчості

Нічні години відмінно підходять для творчості – це час, коли можна з головою зануритися у створення шедевра, не боячись, що примхливу музу злякає несподіваний візит друзів або телефонний дзвінок. Можливо, саме тому у «сов» видатні творчі здібності зустрічаються частіше, ніж у «жайворонків», про що свідчать результати деяких досліджень. Скажімо, вивчення розпорядку дня знаменитих художників і письменників показало – багато з них були опівнічниками. Процес творчості часто болісний, так що найзручніше займатися ним вночі, без сторонніх очей. Навіть якщо не згадувати про дійсно дивну і ексцентричну поведінку деяких творців під час створення творів – просте промовляння матеріалу вголос може з боку виглядати досить незвично, при цьому розкріпачитися наодинці з собою набагато легше, ніж в компанії навіть найближчих друзів, або рідних.

Вночі ніщо не відволікає від самого себе

Ще одна причина, по якій вночі зручно творити або займатися якою-небудь іншою улюбленою справою – після півночі життя майже завмирає. По телевізору йдуть тільки нескінченні повтори серіалів і старих фільмів, інтернет-сайти практично не оновлюються, в соціальних мережах залишаються тільки такі ж опівнічники, всі інші сплять.

[ads2] Вночі закрито більшість закладів громадського харчування, тому «сови» змушені задовольнятися тим, що можуть по-швидкому приготувати на власній кухні. Нічні перекушування деколи супроводжуються вживанням енергетичних напоїв з високим вмістом кофеїну та інших психоактивних речовин – це також може бути однією з причин творчого злету у «сов».

Ніч – час маргіналів

Згідно з деякими дослідженнями, втомлені люди схильні поводитися неетично і часто навіть аморально. Щоб тримати себе в рамках пристойності, потрібні розумові і вольові зусилля, тому й «совам» і «жайворонкам» важко дотримуватися норм ввечері, після важкого трудового дня, коли всі сили закінчуються. Однак, «сови» втомлюються не тільки вдень, але і вночі, так що прокинувшись вранці, вони відчувають себе ще більш спустошеними і виснаженими.

Читайте також: «Сови» і «жайворонки» розрізняються структурою мозку

Перманентна втома змушує «нічних жителів» міст здійснювати різні злочини і дрібні правопорушення – щоночі на вулиці виходять втомлені, але не здатні спати маргінали, які розписують стіни будинків непристойними словами, б’ють вуличні ліхтарі, розкривають поштові скриньки в під’їздах і здійснюють серйозніші проступки.

«Нічні суперздібності»

Дивно, але ті, хто вночі воліють спати, близько чотирьох годин ранку відчувають прилив сил – про це говорять деякі наукові розвідки. Фахівці вважають, що нічний сплах енергії викликаний тим, що наші далекі первісні предки змушені були відлякувати хижаків або оборонятися від агресивних «гостей» з іншого племені. Таким чином, поки всі інші сплять, «сови» продовжують стояти на варті безпеки людства, навіть якщо здається, що в цьому немає потреби.

Наступного разу, коли побачите, що ваш колега вранці нескінченно позіхає і ніяк не може включитися в роботу, не жартуйте над ним – краще підійдіть, потисніть йому руку і скажіть що-небудь підбадьорююче, повірте, «сови» цього заслуговують.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button