Людина

Вчені виявили відмінності між читанням з паперу і з екрану

Вченими університету Карнегі-Мелона були проведені дослідження, в ході яких намагалися виявити відмінності в якості читання, залежно від того, яким носієм тексту користується читач. Були проведені спеціальні експерименти, в яких брало участь від 60 до 119 осіб.

Вік добровольців складав 20-24 роки, вони були розділені на дві групи. Одна з них читала з екранів комп’ютера, в той час як інша отримала аркуші паперу з таким же текстом. Після читання учасникам експерименту ставилися запитання за змістом прочитаного ними. У результаті виявилося, що ті, хто читав з паперу чудово відповіли на загальні питання, в той час як учасники з другої групи куди більше звертали увагу на внутрішні деталі. Загальний тест група з паперовими листами здала на 66%, ті, хто читав файл з комп’ютера впоралися з 48% питань. Але ось тест на деталі вмісту краще написали вже люди, котрі читали з екрану. Їх показник — 73%, інша група правильно відповіла на 58% питань.

Крім того, був проведений ще один тест на розуміння і аналіз інформації, що подається у різному вигляді. Добровольцям було надано текст з технічними показниками двох неіснуючих машин. Потрібно було вказати на авто з кращими характеристиками, ті, хто читав з екрана виявилися праві лише у 43% випадків, тоді як інформацію на папері краще сприймало 66% групи.

Метою дослідження, за словами вчених, є допомога розробникам мобільних додатків в поліпшенні якості читання. За їх словами, через активне витіснення паперових книг електронними аналогами, виробникам програм для читання необхідно як можна більше звертати увагу на такі нюанси.

Кнопка «Наверх»