Людина

Вісім причин, через які ви прокидаєтеся втомленим

Ви спите достатню кількість годин, але все одно після пробудження не відчуваєте себе відпочившим? У цього може бути безліч пояснень. Про деякі з них розповіли експерти в статті видання CNN.

Image by Terry from Pixabay

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Нерідко втома після сну може пояснюється таким явищем, як інерція сну. Це стан, який з’являється після пробудження і зазвичай триває 15-60 хвилин. Протягом цього часу людина може бути дратівливою, їй може бути важко включитися в роботу.

При цьому, за словами доктора Раджа Дасгупти з Медичної школи Кека Університету Південної Каліфорнії, важливо, щоб сон був не тільки тривалий (по 7-8 годин), але і якісний.

Існують також кілька факторів, через які ви можете прокидатися не виспавшими.

  1. Утома. Існує велика кількість різних станів, через які людина відчуває себе стомленою. Наприклад, це різні хронічні болі, розлади метаболізму, хвороби щитовидної залози, хронічне обструктивне захворювання легенів, анемія. Якщо ви відчуваєте втому без причини, то зверніться до лікаря.
  2. Малорухливий спосіб життя. Через сидячий спосіб життя організм здатний звикнути до того, що енергії він витрачає небагато. Тому навіть при виконанні простих побутових дій ви можете відчувати втому, говорить професор Дженніфер Мартін з Медичної школи Девіда Геффена при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Фахівці з Всесвітньої організації охорони здоров’я радять дорослим приділяти в тиждень помірного або високого фізичного навантаження – мінімум 150 хвилин. Вагітним жінкам рекомендується отримувати в тиждень хоча б 150 хвилин помірного зміцнювального і аеробного фізичного навантаження.
  3. Депресія і тривожність. Ці стани можуть негативно позначитися на сні: зокрема, на часі, який вам потрібно, щоб заснути, а також на те, прокидаєтеся ви ночами і скільки разів це відбувається. Препарати ж, які призначають для лікування тривожності і депресії, можуть викликати безсоння або ж блокувати глибокі стадії сну.
  4. Постійна зміна часу сну. Якщо ви в робочі і вихідні дні лягаєте спати в різний час, то це негативно позначається на сні. Причому при необхідності швидко “перезавантажитися” в цьому випадку не вийде.
  5. Зневоднення. Фахівці з Cleveland Clinic відзначають, що людина на більш ніж 50% складається з води. Взагалі вода потрібна організму для здійснення великої кількості функцій. Якщо організм зневоднений, то людина буде гірше концентруватися на завданнях і відчувати себе більш втомленою і сонливою. Експерти з Institute of Medicine радять жінкам в день пити 2,7 літра рідини, чоловікам – 3,7 літра.
  6. Невідповідні умови сну, звички, що погіршують сон. Кімната, де у вас стоїть ліжко, повинна бути тихою, темною і прохолодною. Також постіль необхідно використовуватися лише для сексу і сну. Ще менш ніж за шість годин до відходу до сну відмовтеся від напоїв з кофеїном, а хоча б за дві години до сну постарайтеся не пити алкоголь і не їсти важку або гостру їжу.
  7. Проблеми зі сном у партнера. Якщо людина, поруч з якою ви спите, хропе, постійно перевертається, пхається і т.п., то це також може погано вплинути на ваш сон. Те ж саме стосується домашніх тварин, оскільки у них режим сну значно відрізняється від людського.
  8. Розлади сну. Людина, яка страждає сонним апное, може прокидатися навіть по 50-100 і навіть більше разів за одну ніч. Через це вона буде менше часу перебувати в стадії глибокого сну. Також серйозний вплив на стан людини в денний час може надати синдром неспокійних ніг і нарколепсія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button