Людина

10 хвилин на холоді замінюють тренування

Прогулянка в морозну погоду може замінити серйозне тренування, так як змушує організм посилено спалювати жирові запаси. У цьому під час експерименту переконалися австралійські дослідники.

Робота вчених з Австралії показала, яким чином низькі температури допомагають боротися з ожирінням. Фахівці прийшли до висновку, що перебування на холоді протягом 10-15 хвилин за витратами енергії перевищує годинне тренування на велотренажері.

10 хвилин на холоді замінюють тренування

Під час експерименту легко одягнені піддослідні заходили в приміщення, повітря в якому доходило до мінус 8 градусів. Поки волонтери знаходилися в ньому, температура знижувалася ще більше, досягши в підсумку позначки мінус 11 градусів. Як відзначають експерти, вже при мінус 9 градусів м’язи людей починали тремтіти від холоду, борючись з втратою тепла. При цьому спеціальні датчики, закріплені на їх тілах, фіксували інтенсивність тремтіння.

Поки добровольці перебували в умовах холоду, фахівці переконалися в тому, що в організмі людей особливим чином починали «грати» гормони. Зокрема, була зафіксована активність гормону ірізіне і гормону FGF21. Простим смертним назви цих гормонів ні про що не говорять, але з пояснень експертів випливає, що обидва гормони залучені в процес інтенсивного спалювання калорій. «Обидва гормони змушували клітини білого жиру виділяти тепло, тобто спалювати накопичені калорії, тим самим виконуючи роль бурого жиру», – заявив провідний фахівець дослідження доктор Пол Лі.

Потім волонтерів попросили потренуватися на велотренажерах, і з’ясувалося, що під час тренування в м’язах теж утворюється гормон ірізіне. Однак людям довелося крутити педалі цілу годину для того, щоб їх організм виробив той же обсяг прізіна, який утворювався через 10-15 хвилин перебування на морозі. Це дозволило вченим висунути припущення, що фізичні вправи можна порівняти з процесами, що відбуваються в організмі при холодному навантаженні.

Вчені не вперше помічають активізацію бурого жиру в організмі під впливом холоду. Так, минулого року вчені з Каролінського інституту (Швеція) разом з колегами з Університету Шаньдуна (Китай) проводили експеримент за участю мишей, піддаючи їх дії негативних температур. Дослідники вважали, що перебування на холоді зробить мишей більш здоровими, виходячи з думки про те, що бурий жир допомагає позбавлятися від зайвих жирових запасів. Однак з’ясувалося, що активізація бурого жиру на холоді значно збільшує ризик серцево- судинної патології, тому що під його впливом починають відриватися і пускатися у «вільне плавання» атеросклеротичні бляшки. Тому варто вкрай обережно ставитися до заяви про те, що холод може зробити стрункішим і здоровшим. Це корисно далеко не всім.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button