Інтернет

Сер Тім Бернерс-Лі вважає контроль загрозою Всесвітньої павутини

Сер Тім Бернерс-Лі вважає контроль загрозою Всесвітньої павутиниТворець Всесвітньої павутини сер Тім Бернерс – Лі заявив, що зростаюча хвиля контролю та цензури загрожує демократичному характеру мережі. Цим попередженням починається щорічний звіт його Фонду Всесвітньої павутини.

У ньому вказується, що уряди 94 % країн у світі неадекватно застосовують контроль в інтернеті. У 30 % країн фільтрується і блокується політичний контент. У доповіді зроблено висновок, що існуюча правова база про державний контроль потребує термінового перегляду.

На думку Тіма Бернерс – Лі, одним з обнадійливих висновків стало те, що все частіше інтернет- ЗМІ і соцмережі спонукають людей у ??всіх регіонах світу організовуватися і протистояти порушенням. Але деякі уряди, за його словами, бачать в цьому загрозу, і наростаюча хвиля контролю та цензури тепер загрожує майбутньому демократії.

«Зараз необхідні сміливі кроки, щоб захистити наші основні права на недоторканність приватного життя і свободу думок і об’єднань онлайн», – сказав сер Тім.

Звіт фонду також представив рейтинг країн за веб-індексом, що характеризує рівень впливу Інтернету на різні сфери суспільного життя. Очолила його Швеція, слідом іде Норвегія, потім перелік продовжують Великобританія, США і Нова Зеландія.

Не завжди багаті країни знаходяться в рейтингу на високих позиціях. Наприклад, Філіппіни з доходом на душу населення $ 4410 на рік розташувалися на 10 місць вище Катару, найбагатшої країни у світі. Саудівська Аравія поступається в рейтингу десятці африканських країн, розташованих на південь від Сахари, а Швейцарія тільки на одну позицію випередила Естонію.

Натхнення: www.yp.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button