Технології

Новий зарядний пристрій працює від тепла людського тіла

Команда дослідників з США представила компактний зарядний пристрій, який виробляє струм завдяки теплу людського тіла.

Фото: Xiao Lab

Новий пристрій – це мініатюрний термоелектричний генератор, який повністю переробляється, еластичний і не вимагає підзарядки від мережі. Потужності пристрою вистачить, щоб зарядити годинник або фітнес-браслет, при швидкій прогулянці гаджет виробляє близько 5 вольтів електрики – більше, ніж деякі батарейки.

Мініатюрний термоелектрогенератор складається з еластичного поліетиленіміну, в який вбудовані тонкі термоелектричні чіпи. Вони з’єднуються між собою за допомогою рідкого металу. Також він повністю переробляється і не вимагає підзарядки від мережі.

Гаджет кріпиться до пальця або зап’ястя: прототип пристрою представили в двох видах – кільця і браслети.

“Під час пробіжки або вправ ваше тіло нагрівається, і це тепло випромінюється в прохолодне повітря навколо вас. Термоелектричні генератори знаходяться в тісному контакті з людським тілом і можуть використовувати тепло, яке зазвичай розсіюється в навколишнє середовище”, – говорить Сяо Цзяньляна, керівник дослідження, доцента кафедри машинобудування

Автори підрахували, що термогенератор у вигляді браслета на руці людини, що здійснює швидку прогулянку, може виробляти близько 5 вольтів електрики – більше, ніж батарейки багатьох годинників.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button