Земля

Сезон алергії починається раніше з кожним роком через зміни клімату

Алергікам не звикати до проблем з пилком. Але тепер, через зміни клімату, сезон пилку триває довше і починається раніше. Вчені повідомляють про нове дослідження в журналі Frontiers.

Image by cenczi from Pixabay

Сезон активного поширення пилку триває довше і починається раніше, ніж будь-коли раніше. Це погані новини для алергіків – з кожним роком кількість днів свербіння в очах і нежиті буде лише збільшуватися. Причина в тому, що вищі температури викликають раннє цвітіння рослин. Ситуацію погіршують високі рівні CO2. Вони відповідальні за утворення більшої кількості пилку.

На думку деяких вчених, сезон пилку збільшився на цілих 20 днів за останні 30 років. Принаймні, в США і Канаді. Але один важливий елемент в дослідженнях впливу клімату на сезон алергії часто не береться до уваги. Річ у тому, що вчені часто не враховують її перенесення.

У новому дослідженні група вчених вивчила перенесення пилку в Баварії, Німеччина, щоб краще зрозуміти, як сезон її поширення змінювався з плином часу. «Перенесення пилку має важливі наслідки для тривалості, часу і тяжкості сезону алергій», – заявила доктор Е. Юань, співавтор дослідження.

Вчені використовували шість станцій моніторингу пилку на південному сході Німеччини, розкиданих по регіону, для аналізу даних. Їх результати опубліковані в журналі Frontiers in Allergy. Дослідники виявили, що деякі види пилку, такі як пилок ліщини та вільхи, випереджають початок сезону на два дні щороку протягом 30 років з 1987 по 2017 рік. Інші види, наприклад, берези і ясена, почали сезон цвітіння на 0,5 дня раніше протягом того ж проміжку часу. До речі, вони належать до виду пізноквітнучих, однак і їх торкнулися зміни.

Сезон алергії починається все раніше з кожним роком через зміни клімату
Пастка для вимірювання кількості пилку, який переносять вітром Автори: А. Менцель і Ю. Юань, Технічний університет Мюнхена

Пилок може переміщатися на сотні кілометрів, і зі зміною погодних умов і зміною розподілу видів люди піддаються впливу «нових» видів. Йдеться про пилок, з яким імунна система людини не звикла мати справу щороку.

Хоча іноді буває важко відрізнити місцевий пилок від того, який переноситься, дослідники зосередилися на передсезонному перенесенню. Так, наприклад, якщо пилок беріз був присутній на станції моніторингу, але місцеві берези не цвіли ще як мінімум 10 днів, цей алерген вважався перенесеним здалеку.

Вчені були здивовані тим, що перенесення пилку в передсезонний період – досить поширене явище. Автори дослідження особливо відзначили, що транспортування легких алергенів на великі відстані може серйозно вплинути на здоров’я місцевого населення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button