Земля

У Болівії згоріли унікальні ліси і тварини

Вогонь дотла знищив 800 000 га унікального лісу в Болівії. Експерти кажуть, що потрібно не менше 200 років для відновлення екологічного збитку, нанесеного пожежами. В небезпеці знаходяться, щонайменше, 500 видів живого світу, повідомляє Phys.org.

Сухий ліс Чикітано був найбільшим на планеті тропічним сухим лісом, де збереглося найбільше біорізноманіття всіх сухих тропічних і субтропічних широколистяних лісів. Сьогодні неясно, чи збережеться цей статус. Ліс був домом для корінних племен, а також для рідкісних диких тварин, знакових для даних місць: ягуарів, гігантських броненосців і тапірів. Деякі види не зустрічаються більше ніде на Землі. Обтяжувальні фотографії і відео показують, що багато тварин згоріли живцем.

Охоплена територія торкається сільськогосподарські угіддя та населені пункти, тисячі людей евакуйовані, багато з них отруїлися димом. Забруднення повітря вже і в сусідніх районах у 2 рази перевищує допустиму норму. Скасовані заняття в школах. В регіон направляються продовольство і вода, але деякі сім’ї досі її не мають. У той час як світові ЗМІ зосередилися на катастрофі в Бразилії, болівійці просять світ звернути увагу на розгортаючу трагедію в їх країні і просять надати допомогу в боротьбі з пожежами.

Вважається, що загоряння були розпочаті навмисно, щоб очистити землю для ведення сільського господарства, але ситуація швидко вийшла з-під контролю. Деякі лідери корінних народів просять провести судовий процес, щоб визначити відповідальність за пожежі та заходи реагування на них, а також притягнути винних до відповідальності за екологічну катастрофу і збиток, нанесений матері-природі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button