Різне

Що таке довідка про банкрутство і навіщо вона потрібна

foto_cikavosti_15.10.2014-01_resizedПідприємство, яке давно та успішно проводить свою діяльність, як правило, дуже добре відоме своїм партнерам, клієнтам і постачальникам, які мають гарне уявлення про репутацію й фінанси фірми у відношенні взятих на себе зобов’язань.

Якщо компанія планує оформлення великої угоди з підприємством, з яким раніше не було співпраці, то буде незайвим переконатися у фінансових можливостях імовірного партнера. Необхідно впевнитися, чи не були допущені даним підприємством у відношенні прийнятих на себе зобов’язань випадки неспроможності. Цілком імовірно, вони могли бути настільки значними, що стосовно даного підприємства в цей час здійснюється відповідна процедура по ліквідації компанії. У такій ситуації органи, які відповідають за проведення даної процедури, можуть надати особі, зацікавленій в одержанні інформації і її документальному підтвердженні, довідку про банкрутство.

Крім цього, довідка про банкрутство може знадобитися в цілому ряді інших випадків. Так, наприклад, Закон України пред’являє вимогу до підприємства, яке претендує на отримання муніципального або державного замовлення, що в його відношенні не здійснюються дії по проведенню процедури банкрутства. Разом з тим, підприємство-претендент на укладення контракту для підтвердження даної інформації повинне пред’явити відповідні документи.

З вищесказаного ясно, що організації, які зіштовхнулися з необхідністю підтвердження відсутності банкрутства, потребують одержання відповідного документа в реєструючи органах. Засновник або засновники будь-якого типу підприємства, стосовно якого прийнята процедура ліквідації, зобов’язаний негайно надати про це інформацію у відповідний орган. При цьому зовсім не має значення, на якому із трьох імовірних підстав, які передбачаються діючим українським законодавством, відбувається ліквідація підприємства:

– внаслідок судового рішення;

– за рішенням засновника або засновників компанії;

– у зв’язку з неспроможністю стосовно виконання фінансових зобов’язань, тобто банкрутством.

Така система відновлення даних дозволяє забезпечити актуальність наявних у ньому даних на будь-який момент часу. Із цього виходить, що саме дана інформація може стати основою для створення документа, що підтверджує відсутність дій по ліквідації даного підприємства у зв’язку з банкрутством. Так, при реєстрації комерційної організації, реєструючий орган повинен не пізніше наступного робочого дня надати зареєстрованому підприємству виписку з реєстру, що є підтвердженням внесення його в інформаційну базу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button