Різне

Міські горобці знайшли нове застосування сигаретних недопалків

Міські горобці знайшли нове застосування сигаретних недопалківСигаретні недопалки забруднюють вулиці і продовжують залишатися невирішеною екологічною проблемою багатьох міст. Але для птахів, що мешкають в Мехіко це зовсім не сміття, а ефективний засіб захисту гнізд від паразитів, повідомляють вчені.

Місцеві горобці і в’юрки збирають недопалки сигарет, целюлозні фільтри яких служать м’якою підстилкою для пташенят, а нікотин – надійним захистом від кліщів, вважають вчені.

Група дослідників під керівництвом Костянтино Масіас Гарсіа (Constantino Macias Garcia) з Національного Автономного Університету перевірила 57 гнізд і виявила, що кількість кліщів в них залежала від кількості недопалків – чим більше недопалків, тим менше паразитів.

У горобиних гніздах налічувалося близько 8 недопалків і більше в кожному, тоді як в кожному гнізді в’юрків знаходилося близько 10 сигаретних недопалків.

Така поведінка птахів є інтригуючим прикладом їх адаптації до міського середовища, як говориться в дослідженні, яке з’явиться на цьому тижні в журналі Biology Letters.

У дикій природі деякі птахи в’ють гнізда, використовуючи рослини з різкими запахами, які, за припущеннями вчених, також мають антипаразитичні властивостями або зміцнюють імунну систему пташенят.

[poll id=”1″]

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button