Різні цікавинки

Пам’ятник Шолохову в Москві

Пам’ятник Шолохову на Гоголівському бульварі відкрили в 2007 році завдяки роботі геніального скульптора Рукавішнікова. Пам’ятник зображений у своєрідному вигляді: Михайло Шолохов сидить в човні з веслами на річці Дон, а по дві сторони від нього видніються кінські голови, які начебто пливуть у річці в різних напрямках. Коні, які розділились на дві групи, символізують розкол населення країни в часи громадянської війни на червону й білу армію. Човен стоїть на постаменті, вкритому бронзою, що імітує гладь води. Спочатку планувалося підключити до пам’ятника фонтан, який би забезпечив потік води в будь-який сезон. Однак вода так і не була підключена, а кінські голови попросту забетоновані в бруківку.

foto_cikavosti_15.10.2014-02_resized

Пам’ятник Шолохову на Гоголівському бульварі — це другий монумент письменнику у столиці. Перший був встановлений на перетині Волзького бульвару і Волгоградського проспекту. Обидві роботи не були схвалені столичної комісією з монументального мистецтва, яка, як могла, намагалася позбутися скульптури, приховати її, однак все ж до демонтажу справа не дійшла.

Навколо пам’ятника Шолохову завжди йшли спірні дискусії. Деяким він подобався, хтось не розумів задумку автора, інші дивувалися з приводу вибору місця розміщення скульптури. Однак гранично ясно тільки одне — настільки спірне творіння мистецтва варто побачити і оцінити своїми очима.

Прогулянки по історичних місцях Москви

Якщо ви цікавитеся історією міста, хочете прогулятися по його вулицях і побачити всі його визначні пам’ятки, скористайтеся сервісом Whowalk в якості свого путівника. На сайті можна створити маршрути піших прогулянок по столиці, ввівши лише точку початку і кінця свого шляху. Крім того, тут зібрана найцікавіша інформація про багато місцевих пам’яток, історичних і культурних місцях.

Чим корисний Whowalk?

— Дозволяє складати маршрути піших прогулянок по Москві
— Вказує відстань шляху і всі знаменні місця, які розташовані на маршруті
— Дає можливість знайти попутників
— Дозволяє підвищити рівень своєї культури

Послуги сервісу надаються безкоштовно. Сайт створений для того щоб долучити населення до піших прогулянок і підняти культурний дух москвичів і гостей столиці.

Кнопка «Наверх»
Закрыть