Земля

Щасливі корови дають більш поживне молоко

Вчені університету Вісконсіна разом з доктором Лорою Ернандес зуміли довести, що щасливі корови дають більш корисне молоко, ніж їх менш щасливі родичі. Як виявилося, серотонін в крові тварин безпосередньо пов’язаний з кальцієм в молоці.

Спочатку команда вчених намагалася зробити ліки від хвороби під назвою гіпокальцемія. Вона проявляється тільки після пологів або за кілька тижнів до них. Якщо корова хвора, вона перестає давати корисне молоко тому, що в ньому відсутній кальцій. Більше того, обсяг видобутого молока різко знижується. Як показує статистика, від 5 до 10% парнокопитних хворіють гіпокальцемією.

Дослідники вирішили знайти зв’язок між рівнем серотоніну в крові тварини та рівнем кальцію у молоці. Для проведення експерименту відібрали 24 абсолютно здорових коров, 12 з них були джерсійської породи, а ще 12 – гольштинської. Кожній «корівці» давали певну дозу серотоніну, після чого вимірювали кальцій в її молоці.

Результати дослідження показали, що щасливі і здорові корови виробляють більше корисне молоко. Вчені підкреслили, що чим вищий рівень серотоніну, тим вищий рівень кальцію. Для джерсійської породи гормон щастя виявився більш ефективним, ніж для гольштинської.

Доктор Ернандес заявила, що серотонін не вплине на кількість надою або загальний рівень гормонів. Фахівці збираються продовжити роботу над курсом терапії для лікування гіпокальцемії. Експерти впевнені, що фермери з радістю будуть тримати щасливих корів для високого удою і корисного молока.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button