Земля

Єгипетські піраміди зберігають ще багато таємниць

Єгиптологи з колаборації AERA з’ясували, як були влаштовані ходи в піраміді Хеопса і відновили систему безпеки, що захищала усипальницю фараона від розкрадачів гробниць.

1e09b630fb135c8709eb58869160a4a1
“Я вірю, що похоронна камера схову Хеопса ще не відкрита нами, і що всі три відомих нам гробниці були побудовані для того, щоб збити потенційних злодіїв з пантелику. Скарби фараона досі спочивають всередині піраміди”, — заявив Захі Хавас (Zahi Hawass), колишній міністр у справах старожитностей Єгипту.

Піраміда Хеопса, одне з семи оригінальних чудес світу, була побудована в середині третього тисячоліття до нашої ери фараоном Хуфу (Хеопсом), представником четвертої династії Стародавнього царства, за часів якої були побудовані всі “великі піраміди Стародавнього Єгипту. Ця структура заввишки 145 метрів і шириною та довжиною 230 метрів залишається однією з найвищих і великих будівель, коли-небудь створених людством.

За останні два століття всередині піраміди вчені виявили три кімнати, в одній з яких був імовірно похований сам фараон, в іншій – його дружина, а третя вважалася приманкою або пастками для грабіжників. У стінах коридорів, що ведуть до гробницю Хуфу, були знайдені незвичайні канали і структури, які сьогодні вчені вважають елементами “системи безпеки”, що оберігали фараона від мародерів.

Група археологів з колаборації AERA під керівництвом Марка Ленера (Mark Lehner) проаналізувала пристрій цих каналів і блоків, які імовірно були встановлені в них, і відновила, поки у віртуальному світі, конструкцію першого в світі “сейфа”.


За словами вчених, гробниця Хеопса була захищена від грабіжників двома рівнями захисту. Перший з них знаходився біля входу в саму усипальницю фараона – він закривався трьома монолітними кам’яними плитами, які були підняті над її входом за допомогою систем пазів і блоків, і, ймовірно, утримувалися на місці якимись підпорами.


Друга перешкода для злодіїв була встановлена в так званому внутрішньому святилищі, всередині якого знаходився вхід в гробницю Хеопса. Вхід до нього був закритий аналогічним чином, за допомогою кам’яних плит, які були спущені вниз через пази і канали в стінах піраміди.

Всі ці заходи не врятували піраміду від розграбування – коли вчені приступили до її вивчення в 19 столітті, вхід в гробницю Хеопса вже був відкритий. З іншого боку, як вважають деякі археологи, в піраміді може ховатися ще й четверта камера, вхід в яку поки що ніхто не знайшов. Зараз археологи з колаборації AERA та інженери і фізики вивчають піраміду Хеопса за допомогою “космічного” мюонного сканера, здатного бачити порожнечі розміром метр або менше.

Вчені очікують, що перші дані щодо пірамід Гізи будуть отримані в липні, коли мюонні фотопластинки накопичують достатню кількість зіткнень з “космічними” частинками. Ці дані допоможуть нам зрозуміти, наскільки вірна гіпотеза Захі Хаваса, про яку він почав говорити ще три роки тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button