Земля

Американський вулкан Сент-Хеленс «живеться» чужою магмою

Американський вулкана Сент-Хеленс «живеться» чужою магмою, з’ясували вчені Університету штату Нью-Мексико (США). Донор вулканічної магми для Сент-Хеленса — область в Каскадних горах на схід від гори. Дослідники не можуть зрозуміти, з якої причини розплавлена гірська порода надходить до вулкану, а не рухається, як повинна, на захід.

902de5f35d2cb9ccfd664024f022a95d
Незважаючи на відсутність власного магматичного басейну, Сент-Хеленс регулярно й інтенсивно вивергається. Востаннє вулкан викидав лаву в 2008 році. Найсильніше виверження Сент-Хеленс відбулося 18 травня 1980 року — тоді загинули 57 людей.

Історія вивержень вулкана налічує 40 тисяч років і не має тривалих перерв. Сент-Хеленс розташований у Тихоокеанському вогняному кільці, області на стику океанічних і континентальних плит, знаменитої виверженнями і землетрусами.

Вулкани, які черпають сили за рахунок магми з інших джерел, називають «зомбі». Такий вулкан виявили в Новій Зеландії у червні 2016 року. Новозеландський «зомбі» добував магму з усієї округи, що стало причиною численних землетрусів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button