Авто

У 2022 році Норвегія доведе частку продажів електрокарів до 80% завдяки податковій пільзі

Це стане можливим завдяки звільненню електромобілів з акумуляторними батареями (BEV) від податків, ініційованого країною у рамках переходу на автомобілі з нульовим рівнем викидів, передає ukrautoprom.com.ua.

Очікується, що ця податкова пільга допоможе раніше призначеного на 2025 рік строку припинити продажі автомобілів із бензиновими та дизельними двигунами.

Норвегія з 5,4 мільйонним населенням має найвищу у світі частку електромобілів.

У 2021 році електромобілі у Норвегії склали майже дві третини продажів нових машин, при цьому Tesla стала автомобільним брендом, який найбільше продається у цілому, оскільки країна має на меті стати першою, хто припинить продаж бензинових і дизельних автомобілів.

Загалом продажі нових автомобілів у Норвегії зросли на 25% у 2021 році до рекордних 176 276 автомобілів, з яких 65% були повністю електричними. Незважаючи на невелику площу, Норвегія розглядається як ключовий ринок, на якому можуть закріпитись нові гравці ринку електромобілів, включаючи китайську Nio та шведську дочірню компанію Volvo Cars Polestar.

2021 року Tesla зайняла 11,6% загального автомобільного ринку Норвегії, що зробило її брендом номер один, дозволивши випередити німецький Volkswagen з його часткою 9,6%. Tesla Model 3 була найпопулярнішою моделлю року в Норвегії, випередивши гібридний кросовер RAV4 від Toyota, єдину модель у десятці найкращих автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, та електричний ID.4 від Volkswagen, який посів третє місце.

Китай з 1,4 мільярдним населенням тепер є найбільшим автомобільним ринком загалом.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button