Здоров'я

Що таке ендопротезування?

Протезом називається штучне пристосування, здатне замінити функцію певного органу. Якщо протез розташовується всередині людського тіла, то він називається ендопротезом.

Ендопротезування суглоба – це операція по заміні компонентів суглоба імплантантами, які мають анатомічну форму здорового суглоба і дозволяють виконувати весь обсяг рухів. Після подібних операцій пацієнт забуває про болі в суглобах і повертається до активного життя.

1-30-03-2015-700-507

Матеріали, з яких виготовляють сучасні ендопротези суглобів, мають високу міцність і чудову приживлюваність в організмі людини. Тому термін їх служби складає в середньому 15-20 років, а в багатьох випадках хворі користуються ними до 30 років. При зносі ендопротеза його замінюють новим.

В даний час існують протези не тільки для великих суглобів (колінні, тазостегнові, плечові, ліктьові), але і для дрібних (суглоби пальців). Для виготовлення протезів використовуються кераміка, метал і особливо міцні пластмаси. Ці матеріали повинні мати гарну зносостійкість, а також легко піддаватися обробці, для досягнення доброго сполучення компонентів протеза. Виробництво протезів – складний технологічний процес. Кожен протез проходить багатоступінчастий контроль і має сертифікацію.

Металеві ендопротези виготовляють з різних нержавіючих сталевих сплавів. Вони фіксуються до кістки за допомогою спеціального цементу, що представляє собою акрилову смолу і сплави кобальту, хрому. Для виготовлення ковзних компонентів ендопротезів, наприклад, головки плечової або стегнової кістки, використовують сплави титану. А для виготовлення поверхонь ковзання застосовують надміцний поліетилен і алюмооксидного кераміку.

Операція http://www.klinikum-friedrichshafen.com/ застосовується при різних захворюваннях і травмах суглобового апарату, які призвели до повної або практично повної втрати рухових функцій. До таких хвороб суглобів відносяться:

  • Дегенеративно-дистрофічні захворювання (всі види остеоартрозів і артритів)
  • Хвороба Бехтерєва
  • Асептичний некроз головки стегнової кістки
  • Внутрішньосуглобні переломи
  • Хибні суглоби
  • Дисплазія суглобів
  • Перелом шийки стегна

Операція ендопротезування буває повною (тотальною) або неповною (частковою). При частковому ендопротезуванні проводять заміну тільки зношених частин суглоба, наприклад, головки кістки або суглобової западини. Тому таку операцію ще називають однополюсним ендопротезуванням. На відміну від однополюсного протезування, при тотальному протезуванні проводять заміну всього суглоба на ендопротез.

Перед операцією хворому проводиться ретельне обстеження, під час якого визначаються показання та протипоказання до проведення хірургічного втручання, а також проводять ретельний підбір необхідного протеза. Найчастіше операції з ендопротезування суглобів проходять без серйозних ускладнень і дозволяють практично у всіх випадках домогтися відновлення рухової активності пацієнта, а також позбавити його від багаторічної болю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button