Здоров'я

Інтер’єр і здоров’я людини

3-30-03-2015-600-447

Вже достатньо давно люди начали помічати, що у якомусь будинку вони почувають себе неймовірно комфортно, а в іншому – у них починає боліти голова, а на душі стає тривожно. Сьогодні лікарі, психологи, дизайнери, та екологи об’єднали зусилля, та змогли знайти розгадку цього феномену. Виявляється, що дотримуючись декількох простих правил, можна створити у своєму домі атмосферу гармонії, та надати інтер’єру властивостей, які будуть гарно впливати на здоров’я людини.

4-30-03-2015-600-450

Правило 1. Використовуйте тільки екологічно чисті матеріали.

Екологічна чистота будинку закладається ще на стадії його будівництва. Найкращій варіант – використовувати таки матеріали, які наближають житло до періоду «печерних людей»: дерево, солому, неопалену глину та інше. Сьогодні ринок оздоблювальних матеріалів надає широкий вибір екологічно чистих варіантів, деякі із них виглядають неймовірно цікаво та оригінально, це стосується і , яка виробляються із природної сировини.

Можна використовувати природне каміння осадочного походження, воно також характеризується екологічною чистотою. Цеглини із глини теж вважаються безпечними матеріалами для будівництва та оздоблення. Метал та скло, які часто використовуються у теперішніх інтер’єрах вже не можна назвати абсолютно екологічними матеріалами. Говорити про пластик та інших досягненнях хімічної промисловості не доводиться – вони можуть буду дуже небезпечними для здоров’я.

2-30-03-2015-600-400

Правило 2. Обов’язково декоруйте інтер’єр живими рослинами.

Розведення домашніх квітів та трав – гарне та користе захоплення, яке може зробити атмосферу у вашому будинку гармонійною та сприятливою для здоров’я. Це можливо завдяки фітонцидам, які мають знезаражувальні характеристики. Ці біологічно активні речовини виділяє базилік, кардамон, офіопогон та інші. Герань, монстера та лаванда допоможуть заспокоїтися, та зняти головну біль, ще вони нормалізують кровообіг. Ці квіти краще за все розмістити у спальні.

Для кухні найбільше підійдуть лавр, хлорофітум та пеларгонія – вони покращують травлення, а хлорофітум окрім того поглинає неприємні запахи та очищує повітря. На робочому столі краще розмістити м’яту, шавлію, монстеру та фікус. У квітів є це одна значна перевага – приємний аромат, якщо ви бажаєте наповнити будинок неймовірним запахом, то в цьому допоможе кімнатна роза, яка ще й має властивість знімати втому.

1-30-03-2015-600-400

Правило 3. Предмети у будинку теж мають бути цілющими.

Використовується той же принцип натуральності. Наприклад, пластикові контейнери краще за все замінити плетеними корзинами, а подушки із синтетики поміняти на ті, які зроблені із пір’я. Замісить жалюзі з металу повісити плетену циновку, крім того, особливу увагу треба приділити текстилю в інтер’єрі.

Варто віддати перевагу простим тканинам, наприклад льону, мішковині та ситцю. Предмети, зроблені із натуральних матеріалів не тільки гарно впливають на здоров’я людини, але й привносять в оформлення житла особливу енергетику. Не треба викидати предмети, які були знайдені у «бабусиній скрині», вони нададуть інтер’єру неймовірну атмосферу затишку та тепла.

Щоб ваше житло було комфортним та затишним, намагайтеся уникати гострих кутів, темних або занадто яскравих кольорів у оформленні, великої кількості дрібних або строкатих деталей. Не варто розміщати вдома занадто багато дзеркал, а також треба уникати прямого та різкого світла, не допускаючи при цьому недостатньої освітленості кімнат.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button