Здоров'я

45 років – вік, до настання якого необхідно кинути палити – вчені

Багаторічне дослідження, спрямоване на виявлення впливу тютюнового диму на організм людини, проведене вченими з американського Університету Вандербільта.

Результати дослідження були оприлюднені на зборах Американської асоціації серця, які напередодні відбулися в Далласі.

За словами фахівців, на саме дослідження було витрачено 16 років і в ньому взяли участь понад 9 000 добровольців, а кошти були виділені урядовими фондами США.

Як розповіли автори, вік усіх учасників на момент початку дослідження був не більше 27 років.

Всі роки спостережень вчені дослідили, як куріння ставало причиною патологій судин. У результаті з’ясувалося, що максимально велику кількість таких небезпечних хвороб як інфаркти та інсульти (до 70%) наздоганяли людей, які в день викурювали близько пачки сигарет.

Навіть більше, загроза їх появи не зменшувалася і після того, як люди кидали палити.

За словами експертів, у тих добровольців, які все ж вирішили розлучитися зі згубною звичкою, на відновлення здоров’я знадобитися не менше 5 років. При цьому відновити на всі 100% його неможливо – лише на 38%. І навіть в цьому випадку, через 5 років, «регенерація» здоров’я поступово сповільнюється.

Як підкреслили вчені, для багатьох людей навіть 16 років, протягом яких вони не палили – не було можливості усунути усі негативні наслідки.

«Якщо людина вирішила кинути курити, то це необхідно зробити якомога швидше», – підкреслили експерти, відзначивши, що «зав’язати» з поганою звичкою раз і назавжди потрібно у віці до 45 років.

Причина в тому, що через прискорення негативних процесів, які викликає тютюновий дим і всі отруйні речовини, що знаходяться ньому, організм починає старіти набагато швидше.

І вік до 45 років – останній рубіж, який дозволяє організму подолати всі негативні зміни, що відбулися з ним через сигарети і відновитися, таким чином захистивши колишнього курця від раптової передчасної смерті або грізних і смертельно небезпечних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button