Різні цікавинки

Що таке катаракта?

katarakta_zrilym_250Катаракта

У перекладі з грецької катаракта означає «водоспад». Така назва пов’язана з тим, що зіниця хворої катарактою людини як би покривається каламутною плівкою, схожої на водоспад.

Катаракта – це не що інше як помутніння прозорого кришталика. Вченими ще не знайдено першопричини виникнення даної хвороби. Невідомо і те, чому одне око вражається сильніше іншого і які заходи можна вжити для гальмування розвитку помутнінь в кришталику.

Зауважимо, що зміни в кришталику вважаються нормальним віковим процесом. До того ж, знайдено взаємозв’язок катаракти з рядом певних захворювань (наприклад, з діабетом). Катаракта може бути вродженою. Однак на розвиток набутої катаракти впливає цілий ряд видів випромінювань.

Додамо, що багато препаратів стимулюють виникнення помутнінь в кришталику. Так, подібне виявлено у стероїдних препаратів, тривалий прийом яких сприяє розвитку катаракти. Також прогресування хвороби посилює прийом стероїдних препаратів у великих кількостях.

Крім того, поява катаракти може бути пов’язана із запальним процесом, що протікає всередині ока, або з травмою органу зору.

До симптомів катаракти можна віднести розпливчастість зображення, що не піддається будь-якій корекції, а також зміна рефракції у бік короткозорості. Хвора катарактою людина чутливо реагує на відблиски і спалахи, особливо вночі. Також підвищується чутливість до світла. При цьому хворобливі відчуття не спостерігаються.

Хворій катарактою людині здається, що навколо освітлених предметів з’явилися райдужні ореоли, двоїться в очах, значно знижується якість колірного зору.

Катаракта: що ми знаємо про помутнінні кришталика ока?

Катаракта, або помутніння кришталика ока на сьогоднішній день явище досить поширене. За даними статистики катаракта розвивається у 75 % людей, які переступили рубіж 65 -річчя. 20 % людей у віці від 40 до 60 років також страждають даним захворюванням.

Додамо також, що цей дефект зору може проявлятися і у дітей, в тому числі і у новонароджених.

Що ж собою являє катаракта?

Катарактою називають помутніння природного кришталика ока. Даний кришталик відповідає за фокусування світлових променів, а також за створення чіткого і ясного зображення. Кришталик знаходиться в спеціальному мішечку – капсулі, і коли старі клітини кришталика гинуть, вони в цій капсулі накопичуються. Саме з цієї причини з часом зображення стає розпливчастим і замутненим.

Катаракта (помутніння кришталика ока) відображає вікові зміни організму. Крім того захворювання може розвинутися і через несприятливі екологічні умови, а також результат очних операцій, загальних захворювань організму і ряду супутніх захворювань очей.

У дитячому, а також працездатному віці дуже часто катаракта утворюється з причини різноманітних травм.

Як правило, катаракта розвивається досить повільно. Помутніння кришталика ока не викликає хворобливих відчуттів.

Зауважимо, що якщо на початку катаракта може займати лише малу частину кришталика, то з часом її розміри збільшуються.

У хворої катарактою людини проявляється нечіткість зору. Вона бачить немов у тумані. Особливо погіршується нічний зір. Загострюється сприйнятливість до яскравого світла. Людині необхідне джерело більш яскравого світла при читанні. Потрібно частіше міняти рівень діоптрій. Це справедливо як для контактних лінз, так і для окулярів.

Слабшає сприйняття кольорів і виникнення двоїння в оці, особливо якщо закрити протилежне око. Як правило катаракта не викликає зовнішніх змін очей. Вона не є небезпечною для очей доти, поки кришталик ока не стає повністю білим. Лише в таких випадках може розвинутися запалення і головні болі. Але подібний тип катаракти зустрічається досить рідко і вимагає обов’язкового хірургічного втручання.

Як боротися з катарактою?

Механізм помутніння кришталика ока значною мірою вивчений. Нагадаємо, що в серцевині райдужки, що є частиною судинної оболонки очного яблука, є спеціальний отвір, або, іншими словами, зіниця. За зіницею розташовується кришталик, що представляє собою білкове тіло, яке формою нагадує двоопуклулінзу. Зазвичай кришталик прозорий. У свою чергу помутніння кришталика ока призводить до погіршення зору.

Тим часом розрізняють дві групи помутніння кришталика ока:

– Непрогресуюче часткове помутніння (як правило, вроджене);
– Прогресуюче помутніння кришталика ока (набуте).

При прогресуючій катаракті кришталик з плином часу втрачає прозорість повністю.
До прогресуючого помутніння кришталика ока відносять старечу катаракту. Є певна закономірність між проміжком часу, необхідного для дозрівання катаракти і віком хворої людини. Так, чим старша людина, котра захворіла катарактою до часу утворення помутнінь в кришталику ока, тим повільніше дана недуга прогресує. А чим молодший хворий, тим швидше катаракта буде розвиватися.

Бувають випадки, коли помутніння кришталика ока вражає обидва ока одночасно.

Всього існує два способи http://nanoluks.info/:

– Консервативний метод лікування;
– Оперативний метод лікування.

Оперативний метод лікування катаракти полягає у видаленні помутнілого кришталика ока.

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що самолікування при захворюванні катарактою – вкрай ризиковане заняття. Воно може призвести до зворотного результату і спровокувати швидке прогресування захворювання.

Справа в тому, що існує кілька видів даного захворювання. Відповідно, лікарями призначається кілька видів лікарських засобів. Вибирати відповідний засіб повинен тільки лікар.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button