Різне

Що таке контактні лінзи і в чому їх перевага перед окулярами

Контактна лінза – це складна оптична система, розташована безпосередньо на поверхні ока і відокремлена від нього шаром сльози. Показники заломлення контактної лінзи, сльози і рогівки практично однакові, тому світло, що проходить в око “не помічає” контактну лінзу. Це створює хороші умови для зору, зменшує зорове стомлення, тренує ослаблені очні м’язи і сприяє затримці прогресу короткозорості.

При високій короткозорості окуляри значно зменшують зображення предметів. У контактних лінзах в цих випадках величина предметів у декілька разів більше, ніж в окулярах і тому гострота зору вища.

При великій різниці в оптичній силі двох очей (анізометропії) окуляри не переносяться із-за великій різниці у величині зображень на сітківках двох очей. У контактних лінзах ця різниця в розмірах зображення невелика і контактні лінзи дають високу гостроту зору і добре переносяться. При анізометропії нерідко виникає зниження зору одного з очей (амбліопія) і розвивається косоокість. В ході лікування цієї патології також успішно використовуються контактні лінзи.

При неправильній формі рогівки (кератоконус, рубці рогівки після травм і операцій) контактна лінза бере на себе функцію правильної передньої поверхні ока. Вона виправляє оптичні дефекти і часто дозволяє отримати високу гостроту зору.

Контактні лінзи значно розширюють поле зору. У них зручно водити автомобіль. Проте в цій області серйозним конкурентом контактних лінз стали спортивні окуляри.

Сучасні контактні лінзи захищають від УФ-променів внутрішньоочні структури (кришталик, сітківку), але на яскравому сонці краще використати ще і хороші сонцезахисні окуляри. Тому купити контактні лінзи, чи ні – вибір, звичайно, за вами, але враховуючи дані переваги, варто це зробити.

Нерідко небажання носити окуляри приводить людей на операційний стіл. Ми нерідко зустрічали пацієнтів, які думають, що лазерні операції при короткозорості, далекозорості, астигматизмі та ін. – це панацея від усіх бід. Проте не можна забувати про те, що це тільки спосіб хірургічної корекції зору. Після операції короткозорість продовжує прогресувати, а виниклі рубці рогівки часто призводять до нечіткого зору, двоїння, розпливчатості предметів, особливо фар автомобілів вечірньої доби.

Чи використовують контактні лінзи люди з хорошим зором? Так, звичайно. І особи з хорошим зором і пацієнти з його порушеннями можуть міняти свої імідж за допомогою кольорових контактних лінз. Потурбуйтеся про свій настрій самі і світ посміхнеться Вам!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button