Різні цікавинки

Що таке розкрутка торгової марки?

Під i-брендингом або продвижение бренда в интернете розуміється комплекс заходів, спрямованих на формування та підтримку популярності і широкої популярності торгової марки на просторах Інтернету і не тільки. Раніше подібні послуги могло надати лише спеціалізоване агентство. Але зараз все набагато цікавіше.

Бренд і його види в мережі

Всі сучасні бренди можна розділити на дві великі групи – Inside Brand, які оперують виключно в Інтернеті, а також Outside Brand, створення яких є лише допоміжним інструментом функціонування оффлайн-бізнесу.

Якщо ви починаєте свою діяльність з чистого аркуша, то вам необхідно просувати Inside Brand, а вже в перспективі йому можна організувати оффлайн-підтримку у вигляді промо-акцій, реклами в традиційних ЗМІ, спонсорства і так далі. Показовий приклад інсайд-бренду – це портал Bigmir.net.

1-03-03-2015-600-225

Outside Brand застосуємо для вже відомих компаній, популярність яких сформована поза Інтернетом. Ще не так давно було популярним думка про те, що для успішних оффлайн компаній i-брендинг взагалі не застосовний, але зараз все частіше доводиться переконуватися в зворотному. Так, наприклад, успішний український ритейлер “Алло” ще кілька років тому почав просувати свій Outside Brand, маючи масштабну роздрібну мережу з магазинами по всій країні. Сьогодні важко сказати, де дана торгова марка більше відома – в Інтернеті або оффлайн – дуже проблематично!

Вона дозволяє вирішити наступні ваші завдання:

  • створення і розкручування бренду торгової марки “з нуля” – що не зробить не одне рекламне агентство оффлайн;
  • ефективне СЕО бренду в Інтернеті, який вже існує;
  • підвищення лояльності споживачів (зміцнення позитивного іміджу компанії);
  • підтримка в глобальній мережі промо-акцій і подій, що проходять оффлайн.

i-Брендинг для різних видів компаній

Якщо для торгової марки, яка представлена тільки в оффлайн, стратегія СЕО для бренду починається зі створення власного веб-ресурсу (як правило, це основа i-брендингу) та / або відкриття спільнот і груп у соціальних мережах, реєстрації на тематичних блогах і форумах, то для інтернет-бізнесу все не менш цікаво.

Важливий чинник – це вид діяльності в мережі. Інтернет-магазин і інформаційний портал має масу відмінностей, тому і їх популяризація та бренд-просування сайтів може істотно відрізнятися. Крім того, для орієнтованої на онлайн компаній роль сайту стає ще вищою, оскільки саме глобальна мережа – це ключова, а часом і єдина, майданчик для різних взаємодій з споживачами.

Особливу увагу брендінгу і бренду приділяють провідні інтернет-магазини, які поступово витісняють звичних рітейлерів. Від популярності та репутації таких торгових марок в чому залежать безпосередні результати діяльності – обсяги продажів, величина прибутку.

Приміром, світовий гігант електронної комерції – Amazon.com, що починав як Inside Brand, в 2014 році вийшов на 8-му місці в списку найдорожчих IT-брендів і на 15-му – в загальному рейтингу. Зараз він випереджає такі всесвітньо відомі Outside Brand як Nike, Louis Vuitton, Pampers.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button