Різне

Принцип роботи холодильника

У кожного з нас вдома є холодильник. Складно собі уявити, що ще якихось 80 років тому цей побутовий прилад ще не винайшли. Але далеко не кожен замислюється про будову та принцип дії холодильника. Та це дуже цікавий і пізнавальний момент: знання про те, як працює ваш холодильник, завжди можуть стати в нагоді в разі будь-яких несправностей або поломки, а також допоможуть вибрати хорошу модель при покупці.

Принцип роботи побутового холодильника

Робота звичайного побутового холодильника ґрунтується на дії холодоагенту (найчастіше це фреон). Це газоподібна речовина переміщається по замкнутому контуру, змінюючи свою температуру. Досягаючи під тиском точки кипіння (а у фреону це від -30 до -150 ° С), він випаровується і забирає тепло у стінок випаровувача. В результаті цього температура всередині камери знижується в середньому до 6 ° С.

1-03-03-2015-600-300 (2)

«Допомагають» роботі холодоагенту такі складові холодильника, як компресор (створює потрібний тиск), випаровувач (забирає тепло зсередини холодильної камери), конденсатор (віддає тепло в навколишнє середовище) і дроселюючі отвори (вентиль терморегуляції і капіляр).

Окремо слід сказати про принцип роботи компресора холодильника. Він призначений для того, щоб регулювати перепади тиску в системі. Компресор затягує випаровування хладагента, стискає його і виштовхує назад в конденсатор. При цьому температура фреону підвищується, і він знову перетворюється в рідину. Працює холодильний компресор за рахунок електродвигуна, який розташовується усередині його корпусу. Також важливо правильно вибрати на http://ecofrost.ua/ масло для компресора. Як правило, в холодильниках використовуються герметичні поршневі компресори.

Таким чином, принцип дії холодильника можна коротко описати як процес віддачі внутрішнього тепла в навколишнє середовище, в результаті якого повітря в камері охолоджується. Цей процес носить назву «цикл Карно». Саме завдяки йому продукти, які ми зберігаємо в холодильнику, довгий час не псуються завдяки постійно підтримуваній низькій температурі.

Також слід зазначити, що в різних місцях холодильника температура також різна, і цей факт можна використовувати для зберігання різних продуктів. У дорогих сучасних холодильниках типу Side-by-Side існує чіткий поділ на зони: це звичайне холодильне відділення, «нульова зона» (biofresh) для м’яса, риби, сирів, ковбас і овочів, морозильна камера і зона так званої суперзаморозки. Остання характеризується дуже швидким (протягом декількох хвилин) заморожуванням продукту до -36 ° С. В результаті утворюється кристалічна решітка принципово іншої форми, при цьому зберігається більше корисних речовин, ніж при звичайному заморожуванню.

Принцип роботи холодильника ноу фрост

Холодильники з системою ноу-фрост (no frost) працюють за таким же принципом, але певна відмінність існує в системах розморожування. Звичайні побутові холодильники з випарником крапельного типу необхідно періодично розморожувати, щоб іній, намерзлий на стінці камери, не заважав подальшій роботі агрегату.

Вам не доведеться турбуватися про це, якщо ваш холодильник оснащений системою ноу фрост. Завдяки безперервному процесу циркуляції холодного повітря усередині камери волога, намерзає на стінках, відтає і стікає в піддон, звідки вона знову випаровується.

Холодильники ноу фрост – це прилади нового покоління, більш зручні в користуванні, ніж старі моделі з крапельною системою. Вони менш енерговитратні, а охолодження продуктів в них відбувається більш рівномірно. Проте і у них є свої недоліки, засновані на описаному вище принципі роботи. Через те, що в камері постійно циркулює повітря, воно забирає вологу з продуктів харчування, які з часом висихають. Тому в ноу-фрост продукти слід зберігати тільки в закритих ємностях.

Тепер, знаючи про те, як повинен працювати холодильник, у вас не буде проблем з вибором і покупкою нового агрегату і його експлуатацією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button