Різне

Як вибрати надувний човен ПВХ

Довжина човна

Найочевидніше, з чого хочеться почати – це розмір човна, а точніше його довжина. Під двигун човен починають робити аж з 230 см довжини. (Nissan Maran Tornado 230).

1-27-03-2015-600-337

До 300 см – це одномісні човни, незважаючи на те, що на 300 см човнах вантажопідйомність може бути вже за 500 кг, а зазначена пасажиромісткість 4 чол. (Nissan Maran Tornado 290). Однак, більш ніж одному рибалці з мотором і вудками, а тим більше з вантажем там не розвернутися. Тим, хто вважає, що в човні, наприклад, Badger FL270 (довжина 270 см) можна спокійно розтягнутися на весь зріст на дні човна, глибоко помиляється – відніміть з довжини діаметр борта 41см і довжину балонів за транцем човна – залишиться всього лише 170 см вільного простору при внутрішній ширині 66см. Погодьтеся, на площі в 1 з невеликим квадратних метра удвох буде занадто тісно. Тому човен 230-300см це оптимальний вибір для рибалок (мисливців), що плавають поодинці.

  • Плюси коротких човнів – низька ціна і посильна вага (Посейдон Смарт 250 – всього 20кг).
  • Мінуси – одному плавати нудно.

Човни 330-400 см завдовжки дозволяють теоретично розміщувати до 6 чоловік, проте рибалити там зручно тільки вдвох. На 4х метрових допустимо втрьох, якщо рибалка статична без спінінгів. Внутрішні розміри днища, наприклад Badger HD 390- довжина 246см, ширина 88см. Для переміщень з вантажем на кілька днів і риболовлі удвох мінімальна довжина човна 330см, оптимальна 360 см. На човна від 330 см зазвичай дозволений двигун потужністю 15 і вище кінських сил, який дозволяє витягувати човен на глисирування.

Цей фактор також впливає на вибір розмірів човна. Однак одному без вантажу на такому човні, та ще й з повним газом легко втратити керованість. Тому якщо берете довгий човен, то розраховуйте все таки на часті поїздки удвох і з вантажем.

Важить човен цієї довжини 40-60 кг, але зазвичай такий човен можна переміщати по частинах.

Надувна http://aqua-star.com.ua/ завдовжки більше 400 см існує (автор володіє інформацією про максимальну довжину в 470 см), але майже не використовуються в умовах водойм України. Занадто важкі і дорогі, а мотори для таких суден рекомендовані близько 30 к.с. (Важить близько 60кг). Тут вже губляться головні виправдання купівлі надувного човна – мобільність і посильна маса. Адже часто човен доводиться перетягувати по мілині, нести від стоянки машини до берега, вішати мотор на глинистому, багнистому мілководді, витягувати на берег увечері і т.п.

Вантажопідйомність і пасажиромісткість:

Як правило, на транцевій табличці човна вказана вантажопідйомність – максимальна маса, допустима до перевезення на човні. Також тут вказують і максимальну кількість пасажирів. Наприклад, вантажопідйомність човна 500 кг, а пасажиромісткість 4 чол. Незважаючи на наявність в правилах водіння пункту – один пасажир з вантажем дорівнює 100 кг вантажопідйомності – водні інспектори не відзначать вашу винахідливість взяти на такий борт 5 осіб.

Як правило, вантажопідйомність човна набагато перевищує його реальну місткість (якщо звичайно ви не збираєтеся перевозити на ній гантелі), тому занадто не займайтеся з розрахунками маси – зайва маса в човен просто не влізе.

ПВХ Матеріал

Зрозуміло, що ПВХ матеріал човна повинен бути якісно зшитий і склеєний між собою. Чим більше шарів є всередині тканини, тим краще. Зазвичай човни зараз роблять з 7 шарового ПВХ щільністю від 0,85 до 1,3 кг / м2. Тут дуже важливий виробник ПВХ тканини: Корея, США чи Росія. 90% маси човна – це маса ПВХ тканини. Чим товстіший матеріал, тим більше важить човен, але тим матеріал і міцніший. Вибирайте.
Іноді основний матеріал ПВХ додатково поверхнево обробляють, наприклад, для додання твердості покриттю. Човни з такої тканини можуть плавати по кущах, мілководдю – їх часто використовують мисливці.

 

Дно човна

 

Сучасні човни мають не просто натягнуте між двома балонами полотно, а нормальну підлогу, на якій можна стояти. Це може бути жорстке дерев’яне або алюмінієве покриття або надувне дно.

 

Дерев’яний або алюмінієвий настил

Таке дно надає човну жорсткість при русі, його менше скручує. Стояти в такому човні дуже зручно. Час настилання такого дна 30-40 хвилин. Маса і транспортні габарити дещо більше ніж у надувних днищ. Алюмінієве днище багато хто любить за його зносостійкість і міцність (по відношенню до дерев’яного), однак воно сильно нагрівається на сонці, а в мокрому стані досить слизьке. Якщо передбачаються часті багатоденні виїзди, то краще брати човен з таким типом днища.

Надувне дно

Ті хто вибирають надувне дно, насамперед економлять час на збірці, адже вставити надувне дно і накачати його займе хвилин 10. Надувна підлога високого тиску накачується майже до атмосфери і досить жорстка, щоб на неї можна було встати. Тим не менш, вона еластична, що не додає впевненості ногам, особливо у вітряну погоду. Надувну підлогу легко транспортувати і вона менше важить. Важливо, що човен з надувною підлогою має більшу вантажопідйомність і легше виходить на глисируваня. Зате можна запросто залишитися без підлоги, якщо впустити на неї ніж, наприклад. Останнім часом на такі підлоги зверху стали робити додатковий захисний шар з ПВХ тканини. Стояти на такій підлозі неслизько.

 

Максимально допустима потужність двигуна

 

Для човнів 230-270 см це, як правило, 5 кінських сил, 290-300см – 10к, 310-360см.-15-20 к.с. Ви не зможете зареєструвати човен, якщо мотор буде більше допустимої потужності, тому при плануванні покупки човна ви повинні знати який вам потрібен мотор. Справа навіть не в реєстрації – надто потужний, непередбачений конструкцією човна мотор, може пошкодити човен і привести до неприємних наслідків на воді.

Діаметр балонів

Звичайний діаметр балонів надувних човнів ПВХ під мотор 40-45см. У човнів підвищеної вантажопідйомності товщина бортів може бути 50 см. І більше.

 

Категорія плавання

На транцевій табличці човна зазвичай вказана категорія плавання D або С.
Категорія C – Прибережні води. Такі човни розроблені для плавання в прибережних водах, великих бухтах, річках і озерах, за умови, що судно буде піддаватися впливу вітру силою не більше 6 балів і середньою висотою хвиль до 2м.

Категорія D – Закриті водойми. Човни розроблені для плавання в закритих водоймах, річках і озерах за умови, що сила вітру не буде перевищувати 4 балів за шкалою Бофорта, а середня висота хвилі не більше 0,3 м, в окремих випадках до 0,5м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button