Різне

Як вибрати платформу для інтернет-магазину

Умовно може бути два шляхи створення інтернет-магазину: використовувати готове рішення або писати самим. Готове рішення зазвичай називається CMS (Content Management System, тобто система управління контентом) або CMF (Content Management Framework, фреймворк програмної системи для проектування систем управління контентом). Конкретних найменувань та рекомендацій у цій статті не буде, у кожного свій шлях.

Найважливіше правило для вибору готового рішення – воно має бути саме для електронної торгівлі. Не додатковий модуль в CMS, не плагін, не пристосоване «щось під» вітрину, а саме спеціальне рішення для торгівлі.

08-04-15-foto-600x338-1

Розглянемо варіанти докладніше.

Платні CMS

Основним плюсом платних рішень є постійно підтримуваний в актуальному стані для ринку функціонал і швидке внесення змін в ядро сайту. Це дозволяє сайту бути завжди технічно стійким і сучасним, якщо звичайно в ядро не внесено багато власних доробок і є технічна підтримка розробників CMS.

Платні студійні

Це різновид платної CMS, але розробкою займалася не окрема компанія, яка живе за рахунок продажу програмного забезпечення, а студія, що розробляє сайти для своїх клієнтів і перепродає свої напрацювання у вигляді власної CMS. Така платформа для интернет магазина є безпечною, тому що продукт не поширений на ринку.

Істотний мінус – це «голка», з якою складно злізти, тому не завжди зовнішнім розробникам буде зрозуміло як все влаштовано і як оновлювати функціонал. Часто студії беруть абонентську плату за підтримку.

Безкоштовні (open source)

Мова про безкоштовні рішення з відкритим вихідним кодом (open source), які більше воліють на заході. Ці CMS підтримуються великими спільнотами розробників і можуть гнучко доопрацьовуватися під більшість завдань, дуже часто існує велика кількість різноманітних модулів на вибір від різних авторів.

Існує велика небезпека злому подібних систем, тому що внутрішній устрій таких систем занадто добре зрозумілий великій кількості професіоналів.

Хмарні

Вибираючи хмарну платформу ви отримуєте легкий і швидкий доступ в світ електронної торгівлі. Це дуже зручно для старту невеликих інтернет-магазинів, особливо для дизайнерів і виробників власних товарів.

На жаль, на хмарній платформі складно вносити зміни в функціонал і дизайн сайту, іноді взагалі не можливо. Хмарні сервіси живуть за рахунок абонентської плати і при довгостроковому фінансовому плануванні буває вигідніше використовувати щось готове на власному хостингу.

Самописні

Якщо ви плануєте щось унікальне і володієте достатніми ресурсами для розробки власного програмного комплексу, то можете зануритися в захоплюючий світ власної розробки. При цьому, зможете плавно регулювати навантаження, закладати необхідний функціонал та інтеграції із зовнішніми сервісами. Більшість великих компаній на заході йде саме цим шляхом і «движок» сайту є істотним активом бізнесу.

Найбільший мінус цього рішення – людський фактор.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button