Інтернет

Що таке VPS сервер?

Довгий час власникам сайтів доводилося вибирати між доступним віртуальним хостингом сайтів і дорогим виділеним Dedicated сервером. Однак коли з’явилися віртуальні сервери (Virtual Private Servers), що працюють в загальних апаратних засобах і в той же час мають багато спільного з виділеними серверами, стало набагато простіше.

01-04-15-foto-600x450-1

Суть VPS сервера полягає в наступному – комп’ютер за допомогою спеціального програмного забезпечення ділиться на кілька віртуальних комп’ютерів з власною операційною системою і працюють незалежно один від одного. Таким чином веб-майстер отримує свій виділений сервер, нехай і віртуальний і з меншою потужністю, ніж у виділеного.

Віртуальний сервер VPS від https://friendhosting.net/ компанії  дійсно є малою моделлю виділеного сервера: клієнт отримує доступ на правах root до системи, можливість встановлювати будь-яке програмне забезпечення та програми, кілька IP-адрес. Всі можливості визначає тарифний план. Від виділеного віртуальний сервер відрізняється тим, що у вас немає фізичного доступу до сервера. Однак це не так страшно. У більшості випадків вам цей доступ і не знадобиться. Адже всіма аварійними ситуаціями займаються фахівці компанії-провайдера, яким ви платите за це гроші.

На звичайному хостингу сайтів сайт може постраждати від сусідства з іншими ресурсами, що впливає на його продуктивність і на працездатність. Досить того, щоб додаток одного з користувачів вийшло з ладу, як зупиняється весь сервер, а значить і робота сайтів, які на ньому розташовані. Для відновлення роботи сервера необхідно перезавантажити його – а це додатковий час. З віртуальними серверами VPS в цьому відношенні набагато простіше. Незважаючи на те, що загальний пул пам’яті ділять між собою різні ПК, їх функціонування не залежить один від одного, і збій в роботі однієї програми не вплине на інші.

У порівнянні зі звичайними віртуальними серверами у віртуальних виділених серверів VPS існує ряд переваг. Сайти розміщені на одному фізичному носії, і всі системні ресурси вони ділять між собою, через що їх може на всіх не вистачити під час напливу відвідувачів. До того ж ресурси на віртуальних серверах практично незахищені від хакерських атак. C VPS таке трапиться не може, адже кожен сайт тут розташований окремо від інших. Завдяки програмному забезпеченню для віртуалізації всі налаштування для одного ресурсу залишаються незмінними, незважаючи на зміни, що відбулися в інших віртуальних ПК.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments