Різне

Що таке збірні вантажі і навіщо вони потрібні?

perevozki-sbornyix-gruzov_250Збірні вантажі – вантажі, які належать кільком відправникам і призначені різним одержувачам. При цьому збірні вантажі перевозяться в одному контейнері або транспортному засобі. Головна характеристика вантажів, що входять до складу збірної партії – невеликий об’єм і вага.

Послуга – доставка сборных грузов в нашій країні з’явилася порівняно недавно. До цього організації та приватні особи відправляли вантаж поштою, або «ганяли» напівпорожній транспорт. Той і інший спосіб вкрай неефективний :

пошта працює занадто повільно, а тарифи на доставку занадто високі;
відправляти невелику партію в одному транспортному засобі невигідно з економічної точки зору.

Найметкіші підприємці «спантеличували» доставкою невеликих вантажів провідників пасажирських поїздів (за відповідну винагороду). На жаль, ризик втратити вантаж при такому способі доставки надзвичайно великий.

Складну ситуацію з доставкою невеликих партій продукції (товарів) вирішили транспортні компанії, які налагодили перевезення збірних вантажів. Орієнтовна схема доставки виглядає наступним чином:

невелика партія товару доставляється на консолідуючий склад;
товар упаковується разом з іншими вантажами і доставляється кінцевому одержувачу, або на аналогічний склад в місті (населений пункт), де власне і знаходиться вантажоодержувач.

Подібний підхід до доставки вантажів дозволяє знизити витрати, як вантажовідправників, так і безпосередніх перевізників. Причому, чим більше збірних вантажів в перевезеній партії, тим вигідніше доставка для всіх учасників угоди.

Для перевезення збірних вантажів може використовуватися автомобільний, залізничний та авіаційний транспорт. Але все-таки краще застосування автотранспорту. У цьому випадку доставка збірних вантажів може здійснюватися за принципом «від дверей до дверей», тобто від безпосереднього відправника до кінцевого вантажоодержувачу. Автотранспортний засіб в цьому випадку здійснює збір вантажів в точці відправлення (доукомплектація збірної партії можлива і по шляху проходження), а після прибуття вантажі розвозяться кожному одержувачу індивідуально. Як видно, використання ж/д транспорту в даній схемі не зовсім доречно, оскільки доводиться організовувати тимчасові місця зберігання і виконувати часті вантажно -розвантажувальні роботи. А у вантажоперевезеннях діє принцип – чим простіше логістична схема, тим менше плутанини і оперативніше процес доставки.

Доставка збірних вантажів відмінно себе зарекомендувала і при міжнародних вантажоперевезеннях. У цьому випадку в стандартну схему включається процес «митного очищення» перевезеної партії товару. Важливість подібної митної послуги важко переоцінити. Більше того, міжнародна доставка збірних вантажів – єдиний шанс для невеликих компаній і підприємців здійснювати торгово-господарські взаємовідносини зі своїми контрагентами за кордоном.

Відомо, що виробництво деяких товарів набагато вигідніше організовувати за кордоном (наприклад, в Китаї). За допомогою послуги – міжнародна доставка збірних вантажів до такої схеми виробництва можуть перейти всі компанії без винятку, у тому числі малі підприємства та підприємці. Тільки необхідно врахувати один дуже важливий аспект – доставку збірних вантажів слід делегувати тільки досвідченим і перевіреним часом компаніям. Інакше, перша ж партія товару може надовго застрягти на митниці, а іноді «згинути» там. Не секрет, що наша митниця – найслабша ланка в міжнародних вантажоперевезеннях. Справитися з цим «драконом» може тільки досвідчений і високопрофесійний виконавець.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button